דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 20 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

התנגדות נרחבת לתכנית להקמת בית עלמין

מיקום בית העלמין הוא סכנה בטחונית וסכנה לערך הדירות הסמוכות. אזור מגדל המים, מבשרת ציון

הודעתו של ראש המועצה המקומית מבשרת ציון על הכוונה להקים בית עלמין משותף עם מועצה אזורית מטה בנימין, בגבול המזרחי של היישוב, מעוררת סערה בקרב רבים מהדיירים הסמוכים לאזור. במכתב מחאה שהפיץ מטה המאבק של התושבים הם טוענים כי בית העלמין המתוכנן יפגע קשות באיכות החיים שלהם.

ביום שישי האחרון (6.9) הפתיע ראש המועצה, יורם שמעון, בהודעה שפרסם בדפי הפייסבוק שלו ובה אמר כי הצליח לקדם את הקמתו של בית עלמין לתושבי היישוב.

"מאז כניסתי לתפקיד, אני פועל להקמת בית עלמין שישרת את תושבי מבשרת ציון", כתב שמעון בהודעתו לתושבים ולא שכח להטיל את האחריות על חברי האופוזיציה בקדנציה הקודמת, “הובלתי עבודת מטה, שנתקלה בקשיים ביורוקרטיים וחסמים רבים, בקדנציה הקודמת מצד חברי האופזיציה".

לדברי שמעון, לאחר שנבחנו חלופות רבות, אותר שטח מתאים, הנושק לגדר הבטחון של היישוב, סמוך למגדל המים, בשטח המוניציפלי של המועצה האזורית מטה בנימין. הוא ציין כי נפגש עם ראש המועצה האזורית מטה בנימין, ישראל גנץ, אשר הביע את הסכמתו, הנהלת המועצה אישרה את התכנית ומליאת המועצה צפויה לאשרר אותה השבוע.

התכנית הוצגה גם בפני נציגי פיקוד המרכז ולדברי שמעון הושגו הבנות וחלוקת עבודה, לצורך בדיקת ההיתכנות להקמת בית העלמין. בשבוע הבא (18.9) צפויה התכנית לבית העלמין להיות מונחת על שולחן חברי מליאת המועצה במבשרת ציון.

שמעון סיים את ההודעה במלים הבאות: “הקמת בית עלמין, תאפשר למשפחות היישוב, להביא לקבורת ישראל, את יקיריהם באופן נגיש וללא תשלום מופרז לעסקנים ומאכערים, ביום הקשה בחייהם".

הידיעה על התכנית להקמת בית העלמין החרידה את תושבי השכונות הסמוכות למגדל המים. במכתב בהול ששלחו לראש המועצה האזורית מטה בנימין הם מציינים כי ההודעה נפלה עליהם כרעם ביום בהיר.

"ראש המועצה הטיל על תושבי השכונות ה' ו' והרכס "פצצה" והמשיך את יומו כאשר אנו, תושבי השכונות, נותרנו המומים, מואכזבים ומבולבלים", נאמר במכתב.

התושבים המודאגים חוששים מהעומסים התחבורתיים שצפויים להיות ברחובות הסמוכים לבית העלמין, מהסכנה הבטחונית בשל קרבתו לגדר הבטחון ומירידת ערך הדירות שרכשו בעמל רב. הם מבקשים מראש המועצה האזורית מטה בנימין למנוע את אישור התכנית.

חברת מליאת המועצה, אורית שרף, המתגוררת בסמוך למגדל המים, מציינת כי מטה המאבק של התושבים פועל נמרצות כדי לבטל את התכנית. עצומת תושבים צברה בימים האחרונים מאות חתימות של תושבים מודאגים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?