דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 ביוני 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

התקדמות בהקמת חלופה לכניסה למבשרת ציון מכביש 1

קטע מכביש 1 החדש. גשר מוצא

בעוד כחודשיים צפויה לחול התפתחות דרמטית בסלילת כביש מספר 1 – פתיחת הגשר הענק מעל מחלף מוצא. הברכה שנמצאת בפתיחת שלב נוסף בכביש נושאת עמה גם בעיה, פתיחת הגשר צפויה לחסום את הגישה של כלי רכב אל הכניסה התת-קרקעית הקיימת למבשרת ציון, בית זית ורמת מוצא, הנמצאת כיום מול הבית האדום.

חסימת ציר הכניסה מול הבית האדום מייצרת קושי מול שלושה ישובים, שכל אחד מהם שייך לרשות מקומית אחרת: בית זית השייכת למועצה אזורית מטה יהודה, רמת מוצא השייכת לעיריית ירושלים ומבשרת ציון. ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון התגייס כדי לנסות ולסייע למצוקת הנגישות המתקרבת.

סלילת כביש מספר 1 החדש הקטינה את מספר הכניסות למבשרת ציון משלוש כניסות לאחת ואת מספר מסלולי הנסיעה שנכנסים ליישוב ויוצאים ממנו משבעה מסלולים לשניים בלבד. הדבר צפוי להגביר באופן משמעותי את עומסי התנועה בכניסה וביציאה ליישוב, להאריך את זמן הנסיעה ובכך לפגוע ברמת החיים של כלל התושבים.

במועצה המקומית מבשרת ציון פתחו במו"מ מתמשך עם משרד התחבורה, מנהל התכנון וחברת נתיבי ישראל כדי לנסות למצוא פתרון הולם. לאחר דיונים הסתמן כי הפתרון יהיה בהשארת נתיב נסיעה הקיים היום בסמוך לבית זית. הנתיב, שכיום הוא דרך עפר המתפתלת לכיוון מבשרת ציון, יוכשר לנסיעה ויאפשר למכוניות להיכנס ליישוב היישר מכביש מספר 1, בלא צורך לבצע עיקוף ענקי ולהיכנס דרך הכניסה הרשמית. גורמי התכנון הסכימו כי הצעה זו הינה ישימה ולא תגרום לעיכוב בשדרוג כביש 1.

נותרה בעיית תקצוב הפתרון המוסכם. השבוע נפגש שמעון עם שר האוצר, ח"כ משה כחלון, כדי להציג בפניו את הפתרון ולקבל את ברכתו. שר האוצר הביע את תמיכתו והביע את נכונותו לקדם כניסה נוספת למבשרת ציון.

בתום הפגישה אמר ראש המועצה, יורם שמעון, "אני מודה לשר האוצר, ח"כ משה כחלון, לשר התחבורה והבטיחות בדרכים ,ח"כ ישראל כץ, ולנתיבי ישראל שנרתמו לנושא והבינו את החשיבות והצורך בכניסה למבשרת ציון. אני רואה חשיבות עליונה בשדרוג מערכי התנועה ביישוב ואמשיך לפעול במלוא המרץ לקידום תכניות תחבורה ולהטיב עם תושבי מבשרת ציון". 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?