דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יורם שמעון: כמה טוב שאין בחירות ויש שעשועים

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, התפאר בסוף השבוע האחרון בכך שבבחירות הקרובות למועצה המקומית הוא יהיה המועמד היחידי. תושבים שביקשו להגיב על האמירה המקוממת גילו כי גישתם לדף הפייסבוק של שמעון נחסמה.

בתחילת השבוע פרסם שמעון את הפוסט הבא: "ב-30/10/2018 יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות בישראל. בערבי מערכות הבחירות האחרונות, היישוב, בתקופה כזאת, היה מוצף בפרסומים, פליירים ושלטים של מועמדים. כמעט בכל הערים והיישובים ברחבי הארץ, מתנוססים כבר זמן רב, תמונות ושלטי בחירות. מה עם הבחירות במבשרת ציון? שקט ורגוע. במקום תמונות של מועמדים לבחירות - תמונות של מופעי תרבות...במקום מצע בחירות – יומן פעילות ואירועים לחודשי הקיץ. ואני שואל אתכם, מה עדיף – העשרת תרבות הפנאי ותמונות של זמרים ואומנים או תמונות של פוליטיקאים ומועמדים בבחירות?"

"במקום תמונות של מועמדים לבחירות - תמונות של מופעי תרבות". הפוסט שהרגיז

תושבת היישוב שהגיבה על הפוסט של ראש המועצה, וכתבה כי הייתה מעדיפה דמוקרטיה פעילה במסגרתה יהיו כמה מתמודדים על תפקיד ראש המועצה, גילתה כי תגובתה הוסרה וגישתה לדף הפייסבוק של יורם שמעון נחסמה. כאשר היא הגיבה בדף פייסבוק אחר, היא זכתה ל"מבול" של תגובות נאצה ומילות גנאי.

התושבת המיואשת פנתה ל'בקיצור': "יש רשויות בהן ההתנהלות נוגדת את הנהלים של ועדת הבחירות ולמרות תלונות חוזרות ונשנות של תושבים - הוועדה לא טורחת לבדוק את ההתנהלות בהם. כך למשל, במבשרת-ציון ראש המועצה (שהוא המועמד היחיד לראשות המועצה) חוסם כל תושב שרק מעז להעלות משהו שלא לרוחו (למרות שהתגובה נעשתה בצורה מכובדת ומנומסת וכמובן לא פוגענית) וכך יש עשרות תושבים שחסומים שלא יכולים לקבל מידע מהמועמד היחיד בו הם אמורים לבחור. כמו כן, למרות הנחייה מפורשת של ועדת הבחירות שלא לקיים אירועים המוניים בחינם בחודשים אלו, ראש המועצה במבשרת ציון הביא שורה של אומנים בהם יהודה פוליקר, שרית חדד ועוד - בחינם. פניות של תושבים לוועדת הבחירות נותרת ללא מענה".

התושבת טענה כי תושבים ששוקלים לרוץ למליאת המועצה המקומית בבחירות הקרובות (כחברי מועצה) הודרו מהשיח עם ראש המועצה ונחסמו על ידו. היא ביקשה להישאר בעילום שם.

חבר מליאת המועצה, עו"ד אורי אורם כתב בתגובה: "זה האיש רבותי. מי שלא תומך בו ישר מותקף. אני מקווה ורוצה להאמין שיש אנשים טובים בישוב שיתמודדו למועצה על מנת שלא לאפשר לאדם יחיד להחליט על עתידנו".

יורם שמעון אינו מגיב לשאלות 'בקיצור' ולכן תגובתו אינה מובאת כאן.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?