דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 16 ביוני 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יורם שמעון: שילמנו למבקרת המועצה – 750 אלף שקל פיצויים

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, חשף בתכנית טלוויזיה את אחד מה"סודות" המדוברים ביותר במסדרונות המועצה בחודשים האחרונים והוא: גובה הפיצויים שקיבלה מבקרת המועצה, עו"ד אילנית גוהר, כנגד הסכמתה לפרוש מתפקידה. שמעון ניצל את התכנית להתקפה פרועה כנגד המבקרת. עו"ד גוהר מסרה בתגובה: "החלטות מבקר המדינה בענייני מדברות בעד עצמן".

ראש המועצה התראיין בתכנית "המטה המרכזי" בערוץ 10 בהנחייתה של העיתונאית איילה חסון. התכנית עסקה במדיניות מבקר המדינה להעניק צו הגנה לחושפי שחיתויות ברשויות המקומיות. חסון טענה כי מבקר המדינה מזדרז מאוד להעניק צו הגנה גם במקרים בהם אין לכך הצדקה.

באולפן התכנית התארחו שני נציגים למי שלכאורה, נפגעו ממדיניות מבקר המדינה: ראש המועצה, יורם שמעון, ונציגו של ראש עיריית קרית שמונה, עו"ד אבי חימי.

בתגובה לשאלתה של חסון, מה יש לו לומר על כך ש"מבקר המדינה העניק מעמד וכסף לחושפי שחיתויות שהפרקליטות קבעה שלא חשפו שום שחיתות", ענה יורם שמעון: "הקלות הבלתי נסבלת של מי שעובר עבירות משמעת חמורות ביותר, לרבות מי שמנסה לקחת כסף שלא כדין מקופת המועצה ומבקר המדינה מעניק לה צו הגנה זמני שמונע ממני לעשות כנגדה כל מעשה".

שמעון טען כי הוא זה שפנה לראשונה למבקר המדינה ולגרסתו זה מעיד על טוהר מעשיו: "פניתי לראשונה למבקר המדינה. האם היה משהו נגדי, הייתי פונה למבקר המדינה? ברור שלא".

בהמשך הדברים חשף שמעון כי בהסכם הפשרה שיזם מבקר המדינה עם עו"ד גוהר היא קיבלה פיצויים בהיקף של 750 אלף שקל. "היא קיבלה פיצויים...עבדה ארבע שנים הוא פסק לה 750 אלף שקל פיצויים ודרש ממני למנוע כל תביעה של המועצה וגם שלי על הוצאת דיבה".

למרות שעו"ד גוהר פרשה בהסכמה הדדית שמעון לא תיקן את אמירתה של העיתונאית חסון לפיה גוהר, "פוטרה על ידי מבקר המדינה".

יועץ מבקר המדינה, ניצב (בדימוס) עמיחי שי, ניסה להגן על מדיניות המבקר ואמר: "אין חרטה. עם כל הכבוד לראש מועצת מבשרת...לא אחשוף ואדבר מעבר לזה. שחיתות היא לא תמיד עבירה פלילית. סעיף 45 א' לחוק מבקר המדינה...כאשר בא אדם ומתלונן שהמעסיק שלו מתעמר בו על כך שחשף מינהל לא תקין או שחיתות...כאשר מדובר במבקר פנים...אילנית גוהר פנתה אלי שנתיים לפני...".

עו"ד אילנית גוהר אמרה בתגובה כי היקף הפיצויים שקיבלה עומד על 770 אלף שקל, משום שלסכום שנפסק לה התווספו 20 אלף שקל הוצאות משפטיות: "החלטות כבוד מבקר המדינה בענייני, ניתן צו הגנה ופיצוי כספי ניכר, מדברות בעד עצמן. כמו גם דבריו של ניצב בדימוס, מר עמיחי שי, עוזרו המיוחד של כבוד המבקר אשר חשפו את האמת העובדתית הלכה למעשה. בהזדמנות זו אני רוצה לאחל לכל עם ישראל שנה טובה ומבורכת".

 

פרישה בהסכמה

 

כזכור, לפני חצי שנה, במרץ 2018 פרסם 'בקיצור' כי לאחר כמה מפגשים שקיים מבקר המדינה בין יורם שמעון לעו"ד גוהר הוסכם כי המבקרת תפרוש מתפקידה כנגד תנאי פרישה משופרים.

דבר פרישתה של המבקרת התקבל בתדהמה על ידי חלק מחברי מליאת המועצה במבשרת ציון. חבר המליאה, עו"ד אורי אורם אמר: “מבקרת המועצה עשתה את עבודתה נאמנה ובשל כך היא "מועזבת". כך קורה שמבקר המדינה הופך לסותם הפיות של מבקרי רשויות בכדי שראשי רשות יוכלו לעשות כרצונם !! מדינת חלם".

בא כוחה של המבקרת עו"ד חי בר אל מסר בתגובה: "משהוכחו כל טענות המבקרת, ורגע לפני מתן צו הגנה קבוע, הודיעה המבקרת על רצונה להמשיך הלאה בחייה וכי איננה מעוניינת להמשיך ולעבוד במועצת מבשרת ציון. מבקר המדינה יוסף שפירא כיבד את בקשתה ופסק לטובתה פיצוי בסכום חסר תקדים והגבוה ביותר אשר נפסק ע"י מבקר המדינה עד כה לחושפי שחיתויות, בגין מאבקה הצודק למען טוהר המידות. בהזדמנות זו, מאחלת המבקרת לתושבי מבשרת ציון, לחברי המועצה ולעובדיה- חג חירות שמח וכשר".

ממשרד מבקר המדינה נמסר: “מבקרת המועצה סיימה את עיסוקה בהסכמה, והודיעה על כך במשותף עם ראש המועצה. מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור הביע את הערכתו לשני הצדדים על שהשכילו לסיים את המחלוקת ביניהם בדרך של הסכמה".

יש לציין כי בחודש שעבר הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים על סגירת תיק החקירה שנפתח כנגד ראש המועצה, יורם שמעון, וזאת מחוסר אשמה. ההודעה סוללת את דרכו של שמעון לקדנציה נוספת בראשות המועצה המקומית, וזאת כאשר הוא מועמד יחיד.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?