דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יו"ר הוועד במועצה: בזכות האיום בשביתה - קיבלנו את מה שדרשנו

מועצה מקומית מבשרת ציון

משבר חמור במועצה המקומית מבשרת ציון. ועד העובדים בראשותו של שמעון בוזגלו הכריז ביום שני אחר הצהרים (17.12) על השבתה מלאה של המועצה. במועצה המקומית מיהרו לפנות לבית הדין לעבודה בדרישה להוציא צו מניעה לשביתה ובדיון בהול שהתקיים בשעות הלילה המאוחרות הושג הסדר לביטול השביתה. יו"ר ועד העובדים, שמעון בוזגלו: "בזכות האיום בשביתה - קיבלנו את כל מה שדרשנו".

בוועד העובדים טוענים כי מנכ"ל המועצה, תמיר פרץ, מתעמר בעובדים ומקבל החלטות חד-צדדיות. בין השאר, טענות על עיכוב רב בביצוע מכרזים. לטענת הוועד, סדרת ההתפטרויות שהיו במועצה בשבועיים האחרונים נובעת מהתנהלות המנכ"ל. כזכור, לאחרונה התפטרו מהמועצה, ראש לשכת ראש המועצה, מנהל הרכש, וקצין הבטחון. (ראה בנפרד)

לדברי בוזגלו מזה זמן רב שוררת במועצה אווירה גרועה. “האווירה במסדרונות המועצה קשה. העובדים לא סתם קמים והולכים. יש מי שמשרה את האווירה הזו על העובדים. היו התפטרויות נוספות על מה שפורסם".

זו הפעם השנייה בתוך חצי שנה שהוועד מאיים בשביתה. בחודש יולי האחרון איים ועד העובדים לפתוח בשביתה בטענה כי מנכ"ל המועצה, תמיר פרץ, הורה לעובדי הכפיים במועצה לצאת להפסקת אוכל רק בין השעה 11:00-11:30. לדברי בוזגלו כמה שעות לאחר פרסום המכתב פנה אליו ראש המועצה, יורם שמעון, והודיע כי הוא מקפיא את ההנחיה, ופותח דיון עם נציגות העובדים בהסתדרות. לאור זאת הוקפאה השביתה.

 

"הגיעו מים עד נפש"

 

בדיון שהתקיים בחצות הליל בבית הדין לעבודה, אמר בוזגלו: “אם צריך לעשות מכרז, אני רודף אחריהם שנה...עובדים עוברים ממקום למקום ללא ידיעת הוועד, עושים הכל חד-צדדי...עכשיו הוציאו מכתבי פיטורים בלי התייעצות עם הוועד, אנו רוצים שיפסיקו להתעמר בעובדים...הגיעו מים עד נפש".

יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות העובדים, דני בונפיל, הצהיר כי ראש המועצה, יורם שמעון, אמר לו כי ב"כוונתו לפטר חצי מועצה". מנגד, טען שמעון כי בקשתו להיפגש עם בונפיל נדחתה משום “שהיה באילת”.

תמיר פרץ

 

באי הכוח של המועצה טענו כי ועד העובדים ונציגי ההסתדרות ניתקו קשר עם ראש המועצה. “אין פנייה אחת למועצה בכתב או בעל פה, בבקשה, בטענה לפתור, לשבת להידבר". המנכ"ל, תמיר פרץ, טען כי הוא תמיד משתדל לדבר לעובדי המועצה באופן מכובד.

במהלך הדיון הסתבר כי בית הדין מנסה להימנע מהוצאת צו מניעה ומעדיף להגיע להסכמה בין הצדדים. בלחץ בית הדין, הושג הסכם שבו התחייבה הנהלת המועצה להימנע מפגיעה בעובדים ולהימנע ממהלכים חד-צדדיים והשביתה בוטלה.
לדברי בוזגלו, ביום שלישי השבוע (19.12) קיימה המועצה את המכרז הפנימי שהתעכב במשך זמן רב ונבחרה בו לתפקיד עובדת מועצה. “יצאנו לשביתה בגלל החלטות חד צדדיות, התעמרות בעובדים, אי קיום מכרז במדור הגנים במשך שנה. את הכל הדברים האלה קיבלנו בזכות השביתה ועדיין יש לנו את האיום להשבית בהתראה של 48 שעות מראש", סיכם בוזגלו את המערכה הנוכחית.

תלונות על התעמרות בעובדים. תמיר פרץ

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?