דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 15 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יחידת השיטור העירונית תתחיל לפעול בעוד חצי שנה

תקציב "עיר ללא אלימות" יוגדל. השר גלעד ארדן עם ראש המועצה יורם שמעון (תמונה: פייסבוק)

יחידת השיטור העירוני של מבשרת ציון צפויה להתחיל לפעול בחודש יולי השנה, כך בישר השבוע ראש המועצה המקומית, יורם שמעון, לתושבי היישוב.

שמעון נפגש השבוע עם השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, והשניים סיכמו על הגדלה משמעותית של תקציב היחידה "עיר ללא אלימות" ביישוב.

כזכור בחודש יולי 2018 אישרה ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ יואב קיש (הליכוד), את הקמת מערך אכיפה עירוני ביישוב מבשרת ציון, וזאת לאחר שהמועצה המקומית זיכרון יעקב החליטה שלא להקים מערך אכיפה עירוני בתחומה.

הקמת מערך אכיפה עירוני במסגרת המועצה המקומית מבשרת ציון צפויה להעמיד לרשות ראש המועצה, יורם שמעון, כוח משמעותי, וזאת במקביל להקמתה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שהוא אמור לעמוד בראשה. יש לציין, כי שמעון עצמו, הורשע בעבר בעבירת בנייה, שילם קנס והורחק למשך שנתיים מכהונה כחבר בוועדה המרחבית הראל.

מערך האכיפה המתוכנן לקום, הוא כוח משולב הכולל כוחות שיטור ופיקוח עירוני שמטרתו להרתיע, למנוע ולאכוף עבירות בתחומי איכות החיים, אלימות והתנהגות אנטי-חברתית. תפקידו של מערך זה לממש יעדי אכיפה עירוניים ולחזק את הביטחון האישי ותחושת הביטחון של אזרחי ותושבי המדינה במרחב העירוני. ראש הרשות מוביל את המערך וקובע את המדיניות וסדר העדיפות העירונית בתיאום עם המשטרה.

סמכויות הפקח המסייע הפועל במסגרת מערך האכיפה העירוני הורחבו וכוללות סמכויות הניתנות לשוטרים ובהן: דרישה מאדם למסור לו את שמו ומענו ולהציג בפניו תעודת זהות או תעודה רשמית אחרת המזהה אותו, לערוך חיפוש על גופו של האדם אם יש לו חשד סביר שהאדם נושא עמו נשק שלא כדין או עומד לעשות שימוש שלא כדין בנשק, ולעכב אדם עד לבואו של שוטר כולל שימוש בכוח סביר.

הסמכת פקחים מסייעים במערך השיטור העירוני נעשית לפי בקשת הרשות המקומית ובאישור השר לביטחון פנים. פקחים של מערך האכיפה חייבים לעמוד בתנאי ההכשרה והכשירות המנויים בחוק. הודעה על הסמכת פקחים מסייעים תפורסם ברשומות ובאתר האינטרנט של המשרד לביטחון הפנים ובאתר הרשות המקומית הנוגעת בדבר.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?