דלג לתוכן העמוד
יום שני, 22 באפריל 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מבשרת ציון: מי יתמודד מול יורם שמעון ?

 

ישיבת המליאה האחרונה של המועצה המקומית מבשרת ציון (29.4) עמדה בסימן נצחונו הבולט של ראש המועצה, יורם שמעון, על חברי האופוזיציה. הישיבה שהתנהלה ברובה בטונים שקטים, התנהלות חריגה למדי במבשרת ציון, הבליטה את חולשת האופוזיציה מול ראש המועצה ואת העובדה שאין מועמד כיום שמערער על מעמדו.

היחידי שהצהיר עד עתה על התמודדותו מול שמעון הוא חבר המועצה, עו"ד מוטי חזיזה. אולם, חמישה חודשים לפני הבחירות נראה כי המועמדות שלו מתקשה לתפוס תאוצה וגרעין התמיכה סביבו לא מתרחב.

במהלך השנתיים האחרונות נוצר קרע חמור בין ראש המועצה לבין רוב חברי המליאה, שנמנו על הקואליציה שלו בתחילת הקדנציה. האופוזיציה שהתמקדה בתחילת הדרך בנושאי תחבורה ודיור, צמחה וגדלה עד שכללה תשעה מתוך 15 חברי המליאה ובעצם הפכה ל"מליאה לעומתית".

במהלך השנתיים האחרונות ניהלו חברי המליאה שורה של מאבקים בראש המועצה ובהם: המאבק על הסדרי הנסיעה במחלף הראל, המאבק על התחבורה הציבורית, המאבק בנושא תכנית המתאר, המאבק על מתחם מרכז הקליטה, המאבק על היטל ההשבחה בקניון מבשרת, המאבק לבניית במסגרת "דיור למשתכן", המאבק בנושא מינהל תקין, המאבק כנגד הכוונה להדיח את מבקרת המועצה ועוד.

חלק מהמאבקים הללו הגיעו לדיונים בבית המשפט, לחקירה של יחידת להב 433 של משטרת ישראל שכללה מעצרים, ולדיון במשרד מבקר המדינה.

הדיונים בבתי המשפט הסתיימו בלא כלום, חקירת המשטרה נסגרה והמאבק על מעמדה של מבקרת המועצה הסתיים בפרישתה בהסדר פיצויים נדיב. כיום ניתן לסכם ולומר כי מכל המאבקים הללו יצא ראש המועצה, יורם שמעון, כשידו על העליונה.

זוכה לאהדה מרוב המגזרים ביישוב. יורם שמעון

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?