דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 20 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מבשרת ציון תשלם לעו"ד בן אריה 64 אלף שקל

פשרה בתביעה של משרד עורכי הדין 'אליאס-בן אריה' כנגד המועצה המקומית מבשרת ציון בעקבות הליך גישור נוסף בין הצדדים. המועצה הסכימה לשלם למשרד עורכי הדין 64,350 שקל כולל מע"מ ומשרד עורכי הדין הסכים להעניק למועצה שירותים משפטיים בהיקף של 20 שעות ללא תשלום.

כזכור התביעה המקורית של משרד עורכי הדין הועמדה על 200 אלף שקלים, וזאת בטענה שהמועצה לא שילמה עבור השירותים שהעניקו לה.

במהלך יולי 2017 מונתה עו"ד נועה בן אריה ממשרד עורכי הדין 'אליאס-בן אריה' ליועצת המשפטית הקבועה של המועצה המקומית מבשרת ציון.

בין משרד עורכי הדין ובין המועצה המקומית נחתם הסכם העבודה שהיה מבוסס על ריטיינר קבוע של 120 שעות ייעוץ בחודש. בהסכם העבודה המקורי נקבע כי במהלך 3-4 החודשים הראשונים לעבודה לא יגבה המשרד תוספת כלשהי עד לתקרה של 180 שעות בחודש, אך לאחר מכן יחייב בתוספת כאמור.

לטענת עו"ד בן אריה, במהלך הראיון לקבלת התפקיד היא הבהירה למועצה כי לא תעניק שירות במסגרת של שעות נוספות "גם במחיר של ויתור על ההתקשרות...”, וזאת משום שבמועצה אמרו כי היקף השירות אינו מוגבל בשעות. למרות זאת נחתם הסכם שירות בין שני הצדדים בתחילת יולי 2017.

יורם שמעון

פיצוץ בין הצדדים

 

בנובמבר 2018 דרשו התובעים כי בנוסף לדמי הריטיינר הקבועים עבור 120 שעות עבודה ישולמו להם השעות הנוספות שהשקיעו במהלך חודש אוקטובר. הדרישה גרמה לפיצוץ בקשר שבין הצדדים.

"במהלך ישיבת עבודה שוטפת בין מנכ"ל המועצה לבין עו"ד בן אריה, הבהיר מנכ"ל המועצה כי חרף העובדה שהיקף שעות העבודה אינו מוכחש והמשאבים הדרושים למתן השירות ידועים, הערכתו היא שראש המועצה לא ישלים עם דרישה זו", נטען בכתב התביעה. לטענת התובעים, עו"ד בן אריה הבהירה באותה ישיבה כי היא עומדת על המגיע לה בגין השירותים הנוספים שסיפק משרדה.

כחודש לאחר מכן, בדצמבר 2018, במהלך שיחה בין השותף במשרדה של בן אריה, עו"ד אלי אליאס, לבין ראש המועצה, יורם שמעון, שב ראש המועצה והבהיר כי אין בכוונתו לשלם "ולו שקל בודד מעבר לחשבון השעות" ואיים לתבוע את עורכי הדין.

“לראשונה, בפגישה זו, הציף ראש המועצה אמתלות שווא ובדיות, כאילו שהשירות היה לקוי, וחזר על הכחשתו כי המועצה התחייבה לשלם בגין השעות העודפות", נטען בכתב התביעה.

לאחר פגישה זו הודיעה המועצה לעורכי הדין על סיום ההתקשרות המשותפת והגישו תביעה לתשלום הכספים המגיעים להם בהיקף של כ-200 אלף שקל. זמן קצר לאחר מכן שילמה המועצה את דמי הריטיינר בסך 70 אלף שקל ובין הצדדים נותר במחלוקת סכום של כ-130 אלף שקל.

 

עזות מצח

 

המועצה טענה בכתב ההגנה כי הדרישה לתשלום עבור השעות הנוספות ועבור החודשיים של ההודעה מראש הינם "עזות מצח ממש וניצול לרעה של הליכי המשפט" וכי התובעים נהגו בסחטנות, הפסיקו באופן חד-צדדי את מתן השירותים המשפטיים, סירבו להופיע לפגישות, וכי ידעו היטב כי "בנסיבות אלה הם אינם זכאים להודעה מוקדמת".

בתגובה לכתב ההגנה, אשר אותו תקפו בשלל טענות, ולאחר שהליך גישור ראשון נכשל, הודיעו עורכי הדין כי הם מבקשים להוסיף את ראש המועצה, יורם שמעון כנתבע "ראש המועצה הנו מי שמנהל את ענייני המועצה...כתב ההגנה הנו על דעתו ובידיעתו. ולכן מתבקש לצרפו כנתבע באופן אישי...”.

 

גישור נוסף

 

בית המשפט הצליח לשכנע את הצדדים לצאת להליך גישור נוסף שהתקיים במסגרת "הבית לגישור ובוררות" של מרכז השלטון המקומי.

במסגרת הגישור הסכימה המועצה המקומית מבשרת ציון לשלם למשרד אליאס בן אריה 55 אלף שקל בתוספת מע"מ ובסך הכל 64,350 שקל, מנגד, עו"ד נועה בן אריה תעניק למועצה שירותים משפטיים הנוגעים לתיק מסויים בהיקף של 20 שעות עבודה ללא תשלום.

הוסכם כי במידה והשירותים המשפטיים יחרגו מ-20 השעות הראשונות המועצה תשלם לעו"ד בן אריה 350 שקל בתוספת מע"מ עבור כל שעת עבודה נוספת.

הסכם הפשרה אושר בבית המשפט ונקבע כפסק דין.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?