דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מבשרת ציון: התמיכה ב"כולנו" נחתכה במחצית

אבישג גאיה, בית זית

דפוסי ההצבעה במבשרת ציון מצביעים שוב על הקושי של שר אוצר ליהנות מפופולריות אלקטורלית. משה כחלון, שבתור שר אוצר עשה יותר מכל אחד אחר למען פתרון דיור לצעירי מבשרת ציון, הוכה שוק על ירך בבחירות 2019. מבשרת לא זוכרת.

בבחירות 2015 הצביעו בעד מפלגת כולנו 8% מתושבי מבשרת. בשלוש וחצי השנים שחלפו קידם יו"ר כולנו, שר האוצר, משה כחלון, את תכנית "מחיר למשתכן" ביישוב היוקרתי.

צעירי מבשרת שהתקשו להתמודד עם מחירי הנדל"ן ביישוב, שלעתים מגיעים ל-30 אלף שקלים למ"ר, שמחו על ההזדמנות שניתנה להם להתמודד על דירות במסגרת הפרויקט של משרד האוצר.

בעיתונות הארצית קבעו כי עסקת הרכישה במסגרת "דיור למשתכן" במבשרת ציון היא העסקה הכדאית ביותר בארץ. בכתבות שפורסמו בעיתונים הכלכליים, נקבע כי המחיר המתואם למ"ר במבשרת ציון יעמוד על כ-12 אלף שקל (לאחר שקלול מענקים, מרפסות, מחסן וחניות), המשקף הנחה של כ-41% ביחס למחיר הממוצע למ"ר ביישוב.

גם אם נקבל את טענת פעילי ציבור ביישוב, שההנחה בפועל מסתכמת "רק" ב-25%, עדיין הרוויחו צעירי מבשרת שרכשו דירה בפרויקט "דיור למשתכן" כחצי מיליון שקל.

אך דבר מזה לא בא לידי ביטוי בתמיכה במפלגתו של השר שיזם את הפרויקט. השבוע קיבלה כולנו תמיכה של 4% בלבד מהמצביעים במבשרת, מחצית (!) מהתמיכה בבחירות 2015.

התמיכה בליכוד, לעומת זאת, גדלה ל-36% מהבוחרים (32% ב-2015) ואילו כחול-לבן נהנתה מ-31% מהקולות, שחלקם מבוססים על 11% מהמצביעים שהצביעו ליש עתיד ב-2015.

כוחה של מרצ נחלש ל-6% (8%) וגם ש"ס לא ליקקה דבש וזכתה ב-3% (4%).

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?