דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נמשכת הנטישה של בכירים במועצה המקומית כדורי: המועצה סובלת ממחסור בתפקידי מפתח

הנטישה של בכירים מהמועצה המקומית במבשרת ציון נמשכת. בשבועות האחרונים הודיעו על סיום תפקידם במועצה גם מנהל מחלקת החינוך, מנהל מחלקת האירועים ומנהלת התכנית של הרשות לביטחון קהילתי. חבר מליאת המועצה, דובי כדורי, טוען כי המצב הנוכחי מהווה פגיעה של ממש בתפקודה של המועצה ובשירות שהיא נותנת לתושביה.

תקופת שלטונו של ראש המועצה, יורם שמעון, מתאפיינת ברשימה ארוכה של בכירים שהתפטרו, עזבו או פוטרו. החל ממזכיר המועצה לשעבר, דוד שרביט, שנאלץ לעזוב לאחר שעתירתו לבית המשפט נדחתה, המנכ"לית שנבחרה תחתיו נטשה לאחר שלושה שבועות, המנכ"ל שנבחר תחתיה, ראובן בן שחר החזיק פחות משנה בתפקיד והתפטר. במהלך שתי הקדנציות האחרונות התפטרו גזבר, ארבעה מהנדסי מועצה, קצין ביטחון, שלושה עוזרים אישיים לראש המועצה, שני יועצים משפטיים, שתי מנהלות משאבי אנוש, שני מנהלי רכש, שני מנהלי מחלקת חינוך, כמה מנהלות לשכה ועובדים נוספים.

אירוע התפטרות נוסף, שזכה לחשיפה תקשורתית נרחבת מעל דפי 'בקיצור', היה התפטרותה של מבקרת המועצה, עו"ד אילנית גוהר. התהליך היה מלווה במתן צו הגנה זמני ממשרד מבקר המדינה שהסתיים בהסכמת המבקרת לפרוש מתפקידה כנגד תשלום פיצויים מוגדלים בהיקף של יותר מ-750 אלף שקל.

בקדנציה הקודמת טענו חברי מליאה שהסיבה לסדרת ההתפטרויות והיא התנהלותו הכוחנית של ראש המועצה.

"המצב חמור". דובי כדורי

חבר סיעת 'מבשרת ציון אחת', דובי כדורי, טוען כי ההתפטרויות מהוות פגיעה של ממש בתפקודה של המועצה. במכתב ששלח בשבוע שעבר לראש המועצה קורא כדורי לאייש את התפקידים החסרים בדחיפות. לדבריו, מדובר בתפקידים סטטוטוריים (תפקידים המוגדרים בחוק ועל המועצה לאייש אותם).

"ברי, כי תת איוש זה של משרות כה רבות פוגע פגיעה של ממש בתפקודה של המועצה ובשירות שהיא נותנת לתושבי הישוב", כתב כדורי, "המצב חמור במיוחד לגבי משרת מנהל/ת משאבי אנוש שהינה חיונית לניהול תקין של כל ארגון ואין צורך להכביר מילים על המשמעות של העדרה של ביקורת פנים בניגוד לחוק”.

כדורי קרא לראש המועצה להימנע ממצב שבו משרות מאוישות על ידי ממלאי מקום ככל הניתן ולקיים מכרז פומבי במועד הקרוב ככל האפשר למועד שבו המשרה מתפנה. עוד דרש כדורי שסיעת 'מבשרת ציון אחת', שהוא חלק ממנה, תקבל נציג בוועדת הקבלה של בעלי תפקידים במועצה.

חברת סיעת 'מבשרת ציון אחת', רות לוין-חן, שהשתתפה בכתיבת המכתב, הייתה בעבר מנהלת 'עיר ללא אלימות' והממונה על מעמד האישה בארגון, וזכתה להערכה רבה. היא התפטרה מתפקידה לפני כשנה, שבועיים בלבד לאחר שמנהל מדור הנוער המוערך, נדב גביש, התפטר.

לוין-חן אמרה אז כי "לצערי, תחושתי היא כי במצב שנוצר לא ניתן במועצה הדגש הראוי לטווח ארוך בבניית כוח אדם חדש, איכותי ונמרץ לטובת המועצה והתושבים”. היא ביקשה להודות לראש המועצה "על ההזדמנות שהעניק לי ועל האמון שנתן בי".

השבוע אמרה לוין-חן היא חשה שיש כיום אוזן קשבת במועצה למצוקת כוח האדם שנוצרה והביעה תקווה כי ראש המועצה ייענה בחיוב לדרישות שהופנו אליו במכתב.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?