דלג לתוכן העמוד
יום שני, 12 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"פגשתי קבוצה של אנשים איכותיים ומוכשרים"

השבוע הסתיים קורס מפעיל כטמ"מ ה-36 וסג"מ ר' ממבשרת ציון זכה לקבל את הכנפיים היוקרתיות. הכטמ"מ (כלי טייס מאויש מרחוק) לוקח תפקיד מרכזי בהגנת שמי המדינה. קורס מפעיל כטמ"מ הוא כיום אחד הקורסים המבוקשים ביותר בצה"ל ורבים מנסים להגיע אליו. מפעילי הכטמ"מ אחראים על פעולת המערכות השונות בכלי הטיס, מפעילים שיקול דעת במצבים מבצעיים, מלווים ומסייעים לכוחות קרקעיים מהאוויר, מכוונים מסוקים ומטוסים למטרה, אוספים מידע מודיעיני ומעבירים אותו בזמן אמת מכל הגזרות. בכל תרגיל ומבצע כטמ"מ נמצא בשמיים ובזכותו יש לצה"ל עליונות אווירית.
את הקורס סיימו 25 צוערים, מתוכם חמש צוערות, שכעת ימשיכו לקורס אימון מתקדם ולאחר מכן ישובצו בטייסות המבצעיות של המערך וביחידת "זיק" של חיל התותחנים.
סג"ם ר', 20, גר במבשרת ציון ובן למשפחה בת שלושה בנים מהם הוא הצעיר ביותר. ר' התעניין מילדותו בתחום התעופה. בתיכון הרחיב ביולוגיה ומחשבים וכן ביצע עבודת מחקר בביולוגיה. בין תחביביו עבודה עם בע"ח, משחקי מחשב וצילום.
ר' אומר כי רצה להשתלב כמפעיל כטמ"מ לאור המשמעות המבצעית הגדולה שיש למערך זה לבטחון המדינה. לדבריו, הקורס עמוס ומגוון בנושאים חדשים. על חבריו לקורס הוא מספר, כי פגש בקבוצה של אנשים איכותיים ומוכשרים.
החוויה החזקה ביותר שזכורה לר' מהקורס היא גיחת הסולו. "אומנם לא מדובר בגיחה מורכבת או מאתגרת אך מדובר באירוע מיוחד, שבו אתה נמצא לבדך בקרון השליטה ומטיס את הכלי מרחוק, וזאת רק אחרי חודש בלבד בקורס".
ר' משבח את אופן ההתנהלות בקורס: "מרגישים שדברים משתנים כל הזמן, לכל צוער יש הרבה מקום לשנות ולהשפיע ומרגישים את המשמעות והאחריות".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?