דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 09 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

קניון הראל מתחדש ביריד אוכל ואומנות

אמנים ובשלנים מהאזור מוזמנים להשתתף בחגיגה. דוכני מזון בקניון הראל

אני חייב להודות שתמיד הייתה לי חיבה יתרה לקניון הראל. בתפיסה שלי הוא מתאים כמו כפפה ליד לאזור ולתושביו: קטן יחסית, בנוי בצורת כוכב עם רחבת מפגש מרכזית, חניה נוחה ורחבת ידיים, בקיצור, מקום מפגש נוח המשרה על מבקריו אווירה ביתית חמימה, קהילתית ומשפחתית.

כשנפתח הקניון המתחרה מצדו של כביש מספר 1, חששתי ש"הקניון הישן" כפי שהוא מכונה בעגה המקומית, יגווע ויעלם. לשמחתי נוכחתי כי בקניון הראל התמודדו עם האתגר והקניון חי ובועט, ומשפר כל הזמן את מגוון אפשרויות הבילוי והתוכן שהוא מציע לתושבי האזור.

קניונים בארץ מתמודדים כל העת על לב הקהל ומשתדלים לייצר תמהיל עסקים אטרקטיבי ככל האפשר. בקניון הראל מציעים שילוב של מועדונים (הולמס פלייס, בי"ס לריקוד), רשתות שיווק למזון וטואלטיקה (יינות ביתן, סופרפארם), שירותים כלליים (בנק דיסקונט, דואר, לשכת האוכלוסין) ולצידם עשרות חנויות ומתחמי מזון. את התמהיל הזה העשירו לאחרונה ביוזמה נוספת, מקסימה ומבורכת, של יריד אומנות ואוכל המתקיים לקראת סוף השבוע.

אחרי שעבר שיפוץ לפני מספר שנים, הפך מרכז הקניון לרחבה גדולה, שבמרכזה בית הקפה רולדין. בימי חמישי בערב הופכת הרחבה ליריד גדול ובו דוכנים של אמנים ואומנים רבים מבני הישוב והסביבה, כמו גם אמנים ואומנים מירושלים ואף ממקומות רחוקים יותר. ביום שישי מוצבות לצד הדוכנים עגלות מעוצבות המציעות שפע של מטעמים לשבת, מגוון רחב של אוכל מוכן לרווחת הקהל הגודש את המקום.

"בין הספקים המציגים במסגרת היריד יש בתי אוכל שנמצאים בתוך הקניון וגם כאלו שבאים מבחוץ", אומרים בהנהלת הקניון, "רוב דוכני המזון מבוססים על ספקים קבועים המגיעים למקום מדי יום שישי ובכך יוצרים היכרות אינטימית ומשפחתית עם הקהל שלהם, שמתרגל להגיע לקניון כדי לקנות את האוכל האהוב עליו. יחד עם המטרה, ליצור אינטימיות בין הצרכן ליצרן המזון, אנחנו לא מעוניינים לקפוא על שמרינו ולכן בחלק מעגלות המזון יש יצרני אוכל מתחלפים. כך אנחנו תמיד ממשיכים לרענן עם עוד ועוד דברים חדשים".

בעוד שהרחבה שבמרכז הקניון תוססת והומה מקהל הצרכנים המשוטט בין דוכני שוק האוכל, הרי שבקומה העליונה שלו פועל מוקד משיכה נוסף, המדגיש את הפן הקהילתי והתרבותי של היישוב. ברחבה הפתוחה שלצד מתחם המזון, הוצבה בימה קטנה ולפניה איזור ישיבה, גם של שולחנות וגם של מחצלות וכיסאות נמוכים. על הבימה מתחלפים לסירוגין שני מוזיקאים מקומיים, אמיר שרייבר ויובל מאירי, שמנעימים את זמנו של קהל המבקרים עם מוזיקה רגועה לבוקר וצהרי שישי.

מסביב לשולחנות שלצד הבימה, מתאספים כבר חברי ה"פרלמנטים המקומיים", שיחד עם הקבועים של קפה ארומה הוותיק, מהווים הוכחה למקום שתופס הקניון בלב תושבי היישוב, מקום מפגש קהילתי שבו לקראת סוף השבוע רואים ונראים, נפגשים ומחליפים דיעות, מבלים וקונים.

"אנחנו רוצים להעניק למבקרים בקניון אווירה של יום שישי, המורכבת מאוכל, מוזיקה, קניות ומשפחה, זה כל הרעיון במשפט אחד", מסכמים בהנהלת הקניון.

הפעולות שמקדם קניון הראל נועדו כדי לחזק את המיצוב שלו כקניון הבית של קהילת מבשרת ציון והסביבה. כל מי ששייך לקהילה זו, ורוצה להציג בקניון משהו, לפתוח דוכן זמני, התרמות, סיוע לאחר ועוד, זוכה תמיד לאוזן קשבת מהנהלת הקניון ובמידה והוא נמצא מתאים אזי הוא זוכה גם לשיתוף פעולה וליד תומכת.

וזה כנראה העתיד של הקניונים: חוויית קנייה ובילוי, המשלבים מפגש חברתי ותחושה קהילתית חמה, לצד הצטיידות לקראת סוף השבוע.

בהנהלת קניון הראל קוראים ומזמינים אמנים, בשלנים ויצרני אוכל ביתי נוספים להיות חלק מהחוויה הקהילתית המיוחדת ולקחת גם הם בירידי האומנות והמזון של סוף השבוע. ניתן לפנות להנהלת הקניון בטלפון 02-5335416. תיהנו.

 

 

אורי בן חיים

yoti_1@kanavim.com

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?