דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שוב חילופים במועצה: יועץ משפטי חדש

היועצת המשפטית של המועצה המקומית מבשרת ציון, עו"ד נועה בן אריה, פרשה מתפקידה. בן אריה נכנסה לתפקיד היועצת המשפטית לפני כשנה וחצי, וזאת לאחר שהיועץ המשפטי הקודם, עו"ד עמיחי ויינברגר ביקש להשתחרר מתפקידו.

כזכור, בקדנציה הקודמת דרשו חברי מליאה להפסיק את עבודתה של עו"ד נועה בן אריה, וזאת משום שהיא מועסקת על ידי מרכז השלטון המקומי כיועצת משפטית וכלוביסטית בכנסת, ולכן, לכאורה, נמצאת בניגוד עניינים. טענתם לא התקבלה ועו"ד בן אריה המשיכה בעבודתה ללא הפרעה.

  במקומה של בן אריה נכנס לתפקיד היועץ המשפטי עו"ד שחר בן עמי. עו"ד בן-עמי הוא שותף במשרד שרקון-בן-עמי-אשר, מומחה בתחום המשפט המנהלי והמוניציפלי, ליווי רשויות מקומיות ותכנון ובנייה, ומדורג כאחד מעורכי הדין הבולטים בארץ בתחום זה. הוא שימש כראש המועצה המקומית שהם בשנים 1998-2003 ובשורה של תפקידים ציבוריים, כולל המפרק של המועצה האזורית חוף עזה לאחר ההתנתקות.

במהלך שנת 2016 שורבב שמו של עו"ד שחר בן עמי לפרשיה מתסכלת, כאשר התברר כי מבלבלים בינו לבין עורך דין אחר עם שם זהה, שהיה חבר הנהלת קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב והסתבך בחשדות להעלמת מס. התסבוכת גדלה כאשר התברר ששם אשתו לשעבר של עו"ד החשוד זהה לשמה של אחותו של עו”ד שחר בן עמי.

הפרשה פורסמה בעיתון "גלובס" במרץ 2016. "לקוחות שלי אמרו לי שיש שמועה שאני מסובך עמוק עם השוק האפור ושהם חוששים שאייצגם. אני כמובן לא יודע מה זה שוק אפור, ומעולם לא היו לי עניינים עם השוק האפור...הבלבול הזה גורם לי למטרד בלתי פוסק", סיפר אז עו"ד שחר בן עמי לעיתון הכלכלי.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?