דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 במרץ 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תנועת אומ"ץ: חשש למצג שווא באירוע ההוקרה לשר התחבורה

המועצה זוכה לאוזן קשבת ושיתוף פעולה מלא. יורם שמעון (מימין) מעניק את אזרחות הכבוד לשר ישראל כץ

התנהלותו של ראש המועצה המקומית מבשרת ציון באירוע ההוקרה לידידו, שר התחבורה, ישראל כץ, מעלה חשש ל"מצג שווא", בהתייחס להתחייבותו לערוך שינויים באופי האירוע לפי דרישת משרד המשפטים, כך טוענים בתנועת אומ"ץ - למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי.

"הלקח שצריך אדם להסיק מאירוע זה הוא, שאי אפשר לתת אימון לא בדרגים פוליטיים ולא בדרגים מקצועיים, שכן בתוך זרועות הממשלה עצמה איש מוליך שולל את רעהו, ובז להחלטות הדרגים המוסמכים. זוהי מסקנה קשה ביותר והשלכותיה מרחיקות לכת", ממשיכים וטוענים בתנועת אומ"ץ.

לטענת יו״ר תנועת אומ״ץ, פליצ׳ה פלד, לפני אירוע ההוקרה הוא הזהיר מפני ניצול של הכנס לצרכי תעמולת בחירות. בתגובה ענה לו עו״ד עמי ברקוביץ מהמחלקה למשפט ציבורי חוקתי במשרד המשפטים, כי גם המועצה המקומית מבשרת ציון וגם משרד התחבורה התחייבו לבצע שינויים באופי האירוע.

"לעניין זה יצוין כי בהתאם למה שנמסר לנו עתיד האירוע בכללותו לשאת אופי מעט שונה מן המתכונת המקורית כך שהענקת אות הוקרה לשר התחבורה תידחה ו/או תקוים במתכונת אחרת שאינה אירוע פתוח לציבור...בנסיבות אלה וכאמור לעיל לא מצאנו מקום להתערבות מצדנו בקיום האירוע...", כתב עו"ד ברקוביץ'.

אולם, למרות ההתחייבות המפורשת, לטענת תנועת אומ"ץ האירוע התקיים במתכונתו המתוכננת ביום רביעי (4.7) וראש המועצה, יורם שמעון, אף פרסם בדף הפייסבוק שלו הודעה שבה הוא מציין במפורש כי העניק אזרחות כבוד של היישוב כאות הערכה והוקרה לשר כץ והביע את תודתו על תרומת השר לקידום תכניות תחבורה ביישוב. להודעתו בפייסבוק צירף מר שמעון תמונות מהאירוע לרבות תמונה הענקת תעודת "אזרחות כבוד" ממר שמעון לשר כץ.

בתנועת אומ״ץ טוענים כי יש חשש כבד כי ההתחייבות שנמסרה על ידי המועצה המקומית מבשרת ציון למשרד המשפטים, כך שהענקת אות הוקרה תידחה ו/או תקוים במתכונת אחרת שאינה אירוע המוני פתוח לציבור, הייתה "מצג שווא". התנועה פנתה ליועמ״ש בבקשה להתערב אישית ולחקור את השתלשלות הפרשה כולה ומבקשת להסיק את מלוא המסקנות הנגזרות מהתנהלות הפסולה לכאורה.

 

אזרחות כבוד

 

כאמור, ראש המועצה המקומית, יורם שמעון, פרסם פוסט בדף הפייסבוק שלו ובו הודה במלים נרגשות לשר התחבורה ח"כ ישראל כץ. "מאז כניסתי לתפקיד, המועצה זוכה לאוזן קשבת ושיתוף פעולה מלא, מצד משרד התחבורה והזרוע הביצועית של המשרד – חברת נתיבי ישראל, בהובלת המנכ"ל מר ניסים פרץ. כאות הערכה והוקרה, הענקתי לשר כץ ולמנכ"ל נתיבי ישראל מר פרץ אזרחות כבוד של היישוב".

לדברי שמעון, השר כץ סייע למבשרת ציון לקדם את הכניסה הנוספת למבשרת ולשדרג את מחלף הראל בעלות של 27 מיליון שקל, ולקדם את תכנון לכניסה ליישוב בעלות של 100 מיליון שקל. פרויקטים נוספים שמייחס שמעון לסיוע של השר כץ: בחינת שילוב מבשרת ציון במערך הרכבת הקלה, בחינת התקנת רכבל כאמצעי נוסף לתחבורה ציבורית, סיוע בתחום התחבורה הציבורית (קו 484 חדש לת"א) מימון שאטלים חינמיים ממחלף הראל לחמד, הגברת קווי האוטובוס, שדרוג סככות האוטובוס, מכוונים אלקטרוניים ועוד.

המועמד למליאת המועצה המקומית, שי בנימין, מתח ביקורת על דבריו ועל התנהלותו של ראש המועצה: "מעבר לחשד למצג שווא, ומעבר לפגיעה באמון במוסדות השלטון, ומעבר להולכת השולל עליהם מצביעה תנועת אומ"ץ, יש כאן זלזול מתמשך במשתמשי התחבורה הציבורית תושבי מבשרת ציון, זלזול שהגיע לשיאים של ציניות באירוע המדובר, זלזול הן מצד זה שקיבל את אזרחות ה"כבוד" והן מצד זה שהעניק אותה. בושה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?