דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 03 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מגויסים למאמץ

נוער במושב תרום עם המארזים לחיילים

 

ביישובי המועצה האזורית מטה יהודה התגייסו בני הנוער למען תושבי הדרום, חיילי צה"ל ומשפחות חיילי המילואים.

כך למשל, התגייסו בני הנוער במושב תעוז אפו עוגות לכל משפחות החיילים במושב, בסדיר ובמילואים, ארזו באהבה וסבלנות, ועברו בכל בית בישוב וחילקו את העוגות. בנוסף, הנוער יזם והתנדב לצבוע את תחנת הסעה במושב. הם תכננו, הביאו פרוז׳קטורים כדי שתהיה להם תאורה טובה, ועיצבו את התחנה בצבעי דגל ישראל.

ילדי קיבוץ נתיב הל"ה, ייצרו יחד שלט ענק לתמיכה וחיזוק עם ישראל וחיילי צה"ל. הם הכינו סרטון שנשלח לערוץ 12 ושודר בהפסקת הפרסומות בין מהדורות החדשות.

במושב תרום, הכינו בני הנוער מארזים מפנקים לחיילי צה"ל שחולקו בבסיסים באזור המועצה. הם גם אירגנו פעילות אפייה והרמת מורל לתושבי הדרום ולחיילים ולנשות המגוייסים במושב. בתרום מתארחות מתחילת המלחמה משפחות מהדרום ומהצפון, ובמושב עושים מאמץ כדי לתת להם הרגשה של בית ומשפחה.

במושב צלפון התגבשה קבוצה שהכינה עוגות לשבת למשפחות שיקיריהן גויסו וגם ולקשישי המושב. העוגות חולקו בבתי התושבים בצירוף פרחים לתושבים.

במושב אורה הכינו שלטים לחיילי צה"ל ועוגות. וגם יצאו בפרויקט לניקוי וקישוט המקלטים.

בני הנוער במושב נחושה נרתמו לסייע למשפחות הקהילה, שרבים מבניה משרתים בשירות צבא הקבע ובמילואים. עם תחילת המלחמה חיילים רבים ביקשו ציציות ולצורך כך נקנו חולצות, בני הנוער קיבלו פתילות ולמדו איך מכינים את הציצית ומאות ציציות נשלחו לחיילים בחזית. כמו כן, בני ובנות כיתות ז'-י' הפעילו לשעתיים ביום, בקבוצות קטנות בבתים במושב את ילדי טרום חובה עד כיתה ו' בליווי הורים ומדריכים בוגרים. נבנו מערכי פעילות, הפעילו חוגים ועשו כיף גדול ושעות רבות של הפוגה לילדי המושב ולכל ההורים. השבוע החלו בהפעלת מתנ"ס "התקווה"- בו יש חוגים ופעילויות לילדים ובמקביל פינות קפה להורים. אחת האימהות במושב סיפרה: "קייטנת התקווה הייתה באמת פינה של תקווה בשבילנו, מקום טוב להשאיר בו את הילדים שלנו! הלוואי ונזכה להחזיר לכם בחזרה את כל הטוב הזה!".

(תמונות - דובורת מטה יהודה) 

ילדי קיבוץ נתיב הל"ה עם השלט שהכינו 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?