דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מגנזי במכתב לתושבי צור הדסה: אתמודד לראשות המועצה

שלומי מגנזי

יו"ר הוועד המקומי שלצור הדסה, שלומי מגנזי, הודיע כי יתמודד על ראשות המועצה האזורית מטה יהודה. במכתב ששלח לתושבי צור הדסה אמר מגנזי כי קיבל את ההחלטה "לאחר שבשנים האחרונות נחשפנו בעל כורחנו לפרשיות משפטיות סבוכות וממושכות, הנוגדות לחלוטין את מצפן הערכים שלנו”.

להלן המכתב ששלח מגנזי לתושבי היישוב:

"כחברים מבית וכשותפים לדרך ולעשייה, אני מוצא לנכון לשתף אתכם בשיקוליי בנוגע לבחירות לראשות המועצה האזורית מטה יהודה, שתתקיימנה בסוף אוקטובר השנה.

אין זה סוד, כי "החיידק" הציבורי מקנן בי מזה שנים. לאחר קריירה מבטיחה בענף שוק ההון והביטוח, גמלה בלבי ההחלטה להקדיש את מירב זמני לפעילות שבה היישוב והקהילה תופסים מקום מרכזי. בחמש השנים האחרונות, הקדשתי את כול כולי כדי שחיינו יהיו טובים יותר, נעימים יותר ובטוחים יותר. עשיתי זאת באהבה, בלב חפץ, מבלי שקיבלתי על-כך כל תמורה כספית.

היכולת להזיז עניינים למרות המציאות המורכבת ואפילו הבלתי אפשרית, העשייה הרבה והפיתוח המשמעותי ביישוב, ההכרה לה אנו זוכים כיום מצד משרדי הממשלה, הקשרים האישיים שהעמיקו בינינו - כל אלו העניקו לי את המוטיבציה להמשיך ולפעול, יחד, למען כולנו, כל יום מחדש, לא פחות מהיום הקודם. כך נהגתי - ולמען הסר ספק, כך אמשיך ואנהג.

התגובות החיוביות הרבות שאני מקבל מתושבי ישובים רבים באזורנו, מוסיפות ומעצימות את התחושה ש"עשינו משהו". שידענו לקדם תהליכים ועדיין לשמור על מרקם חיים ייחודי. שקירבנו את צור הדסה למעמד לו היא ראויה. שיזמנו, עשינו ופיתחנו, אבל תמיד בדרך הישר והרחק מהשררה, דבר שאינו מובן מאליו בעת הזו.

וכאן, אני מבקש להתעכב.

מעבר ל"חצר הפרטית שלנו", כל אחת ואחד מאיתנו צריכים לשאול עצמם, באיזו סביבה או אזור אנחנו רוצים לחיות ולגדל את ילדינו? האם לא נמאס לנו ממחנות, מקומבינות ומעסקנות היסטורית, המשפיעים על חיינו? האם נבחר בהתעלמות או באדישות לנוכח האווירה העכורה וגילויי השחיתות שפשו לכאורה במערכת הציבורית? והאם אין מקום להחזיר לעצמנו את זהותנו הערכית, המוסרית? המציאות בצור הדסה, למרות הקשיים, המגבלות והיעדים שטרם הושגו (ושרובם אינם תלויים בנו), מוכיחה שכן.

אינני תמים. ברור לי כי אין ערוץ עוקף פוליטיקה, אולם גם ברור לי כי במטה יהודה נדרשת מנהיגות אחרת, חדשה. מנהיגות מעשית ויוזמת, אבל גם כזו שאיננה פועלת במחשכים אלא שקופה לכולם. המודעת לעוצמתה, אבל גם מכירה במגבלות הכוח. מנהיגות שבה הפוליטיקה הישנה ועמה ה"שמור לי ואשמור לך" ברמה האישית, מפנה את מקומה לשיקולים ציבוריים רחבים ועניינים, אך ורק לטובת היישובים והקהילות.

לכן, הבחירות הקרובות הן צומת דרכים עבור צור הדסה ועבור האזור כולו. הן יקבעו את אופייה, צביונה ודרכה של המועצה בשנים הבאות, לאחר שבשנים האחרונות נחשפנו בעל כורחנו לפרשיות משפטיות סבוכות וממושכות, הנוגדות לחלוטין את מצפן הערכים שלנו. עד אז יש לנו את ההזדמנות לעצור לרגע ולחשוב האם אנחנו, יחד, יכולים ליצור משהו חדש, נכון ומתאים יותר לחיינו.

גם אני עוצר וחושב. מקשיב לכם, מסתכל בעיני רבים המשתוקקים לשינוי במועצה. מודע לאתגרים העצומים שלפנינו. אינני נרתע מאתגרים, נהפוך הוא.

לקחתי על עצמי את ניהול צור הדסה מתוך אחריות ומחויבות ציבורית וקהילתית. מתוך אותה אחריות ומחויבות לאזור כולו - על יישוביו ותושביו - שאני חלק ממנו כבר כ-20 שנה וחשוב לי בכל מאודי, אקבל בשבועות הקרובים את ההחלטה האם אתמודד בבחירות לתפקיד ראש המועצה האזורית מטה יהודה. טובת כל ישוב ותושב תעמוד לנגד עיניי והיא זו שתנחה את דרכי לבאות, ככל שאחליט זאת.

לסיום – ואולי כהתחלה חדשה - צור הדסה היא ביתי, ביתנו, מקור ההשראה והעוצמה המשותף שלנו. תמיד פעלנו ביחד וגם הפעם, במידה ואחליט להתמודד, לא אוכל לעשות זאת לבד אלא בתמיכתכם ובעזרתכם”.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?