דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 25 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מד"א הציבה דפיברילטור בהר אדר, אבו גוש וקרית יערים

טקס הצבת הדפיברילטור בהר אדר (צילום: מד"א)

בשבוע שעבר הציבה מד"א שלושה מכשירי דפיברילטור (מפעם) בשלושה יישובים בסובב ירושלים: הר אדר, אבו גוש, וקרית יערים. עם הצבת המכשיר הוכשרו תושבים ביישובים להפעלתו.

במועצה המקומית הר אדר הוצב בעמדה חכמה בבית גיל הזהב במסגרת טקס שהתקיים בנוכחות ראש המועצה המקומית, חיים מנדל ואנשי מד"א. ביישוב קרית יערים הוצב דפיברילטור בעמדה חכמה בבניין מחלקת הביטחון היישובי באירוע חגיגי בהשתתפות ראש המועצה. באבו גוש ציינו את הצבת הדפיברילטור במתנ"ס הקהילתי, בטקס בנוכחות ראש המועצה, סלים ג'בר, סגנו ואנשי מד"א.

בתום הטקסים נערך קורס מיוחד במהלכו למדו תושבים ביישובים ואנשי הצוותים החינוכיים כיצד לתפעל את המכשיר.

בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה ב 7%-10% וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל, מסבירים במד"א. העמדה החכמה מאפשרת לכל אזרח לבצע החייאה במקרה של דום לב וזאת באמצעות הדרכה של מוקד 101 של מד"א, ובמקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ וכונני מד"א הרכובים על האופנועים.

חיים רבים כבר ניצלו ברחבי הארץ באמצעות מכשירי הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מחובר למוקד החירום 101 של מד"א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפראמדיקים במוקד. באותו הזמן, צוותי מד"א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.

מנהל מרחב ירושלים במד"א, שלמה פטרובר: "אנו גאים לחנוך מכשיר מציל חיים ביישובים, במסגרת פרויקט מד"א להצבת מכשירי הדפיברילטור ברחבי הארץ. המכשיר, אשר הוצב לרווחת תושבי המקום והסביבה, עתיד לשפר עוד יותר את המענה הרפואי ולהציל חיים בעת חירום, גם ע"י עוברי אורח ללא רקע בתחום הרפואה. אנו מודים למועצה ולעומד בראשה על הסיוע ושיתוף הפעולה למען התושבים".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?