דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 18 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מולטיפוקל – הפתרון נמצא בזוג משקפיים אחד

המומחים של אופטיקה הלפרין מסבירים כל מה שרציתם לדעת על עדשות מולטיפוקל ואיך צמד איכותי יכול לשנות לכם את כל זווית הראייה

                                  

מרחיקים את הטלפון כדי לקרוא מה כתוב? מגדילים את הטקסט במחשב כדי לקרוא בצורה נוחה יותר? ברכות! הגעתם לגיל שאפשר להתחיל... לדבר על עדשות מולטיפוקל.

כנראה ששמעתם את המונח 'מולטיפוקל' לא פעם ולא סתם. מדובר בעדשה רב-מוקדית, שנותנת מענה לראייה לרחוק, לקרוב ולטווח שביניהם, ומהווה עבור צרכנים רבים רכיב חשוב בשיפור אורח החיים, ואולי תופתעו – גם בשמירה על הבריאות.

 

עדשה איכותית לכל המטרות

 

היתרון הברור של שימוש בעדשות מולטיפוקל הוא כמובן שלא צריך להסתובב עם כמה זוגות משקפיים, אלא להתמקד בזוג משקפיים אחד עם עדשה אחת, שמספקת את כל טווחי הראייה. יכול מאוד להיות שעדשת מולטיפוקל סטנדרטית תתאים לכם, לפחות בשלב הראשוני, אבל חשוב גם שתדעו שבינה לבין עדשות איכותיות יותר יש עולם שלם של התפתחויות טכנולוגיות והתאמה אישית.

דמיינו שאתם נוהגים. צריכים להזיז את הראש כדי לראות את המראות? עם עדשות מולטיפוקל מתקדמות, תידרשו להרבה פחות תנועות שכאלה ומספיק שתטו את העיניים קצת ימינה ושמאלה. עדשות המולטיפוקל האיכותיות יפחיתו את השטחים המתים בשדה הראייה שלכם ובהתאמה, יגרמו לפחות מאמץ בשרירי הצוואר.

 

לראות יותר

 

בעדשות מולטיפוקל הנוסחה פשוטה: ככל שהעדשה איכותית יותר, כך האדם “רואה יותר” והעיניים יתפסו שדה ראייה רחב יותר.

מיקום העין מאובייקטים בטווח הראייה מתפרש על פני שלושה אזורי מרחק:

מרחק קריאה: 40-50 ס”מ מהאותיות, בין אם אתם מדפדפים בספר או גוללים בטאבלט.

מרחק ביניים: טווח ממוצע של כ-60 ס"מ, למשל בעבודה מול המחשב, או כשאתם מביטים על אדם בפגישה.

מרחק אינסוף: מרחק ראייה בפעולות יומיומיות: נהיגה, צפייה בטלוויזיה, הליכה וכו'.

ככל שעדשת מולטיפוקל איכותית וצלולה יותר, כך העיניים תופסות יותר שטח בשלושת סוגי המרחקים ויש פחות שטחים מתים. כמו גם, עם עדשה איכותית זמן ההסתגלות לעדשה קצר יותר. למעשה, בעדשה המיוצרת ב-100% לפי מאפייני המשתמש, בהתאמה אישית מקצועית של מומחה, זמן ההסתגלות כמעט לא קיים.

 

האם אתם זקוקים למולטיפוקל?

 

עובדים במשרד - האבולוציה לא תכננה את הראייה האנושית לשעות ארוכות של בהייה במסך במרחק 60 ס"מ ולכן, אם אתם עובדים מול מחשב יותר מארבע שעות ביום, העיניים שלכם עושות משהו שהוא לא טבעי וזקוקות לעזרה איכותית.

הדבוקים למסכים - אם אתם אוהבים לצפות בסדרות או לקרוא ספרים על גבי מסך, אתם זקוקים לעדשת מולטיפוקל איכותית. אם אתם מטים את הראש ימינה ושמאלה כדי להיטיב את הראייה שלכם זה לא נוח וגם לא בריא, מכיוון שאתם מפעילים מאמץ מיותר על חוליות הצוואר.

נוהגים הרבה - אם אתם מבלים חלק גדול מהיום בפגישות עם לקוחות ונוהגים הרבה זמן בכביש מדי יום כדאי שתעברו לעדשות מולטיפוקל איכותיות, שיעזרו לצמצם את תנועות הראש בנהיגה, יסייעו בראייה של הלקוח שעומד מולכם, ויאפשרו חווית ראייה מושלמת לצרכיכם.

 

מדוע קשה להסתגל למולטיפוקל?

 

בעת השימוש בעדשת המולטיפוקל בעלת טווחי ראייה שונים, המוח שלנו אמור להסתגל לזוויות הראייה הכוללות מראות רחוקים וקרובים. דמו את התחושה לשימוש במשקפת ראייה: בהתחלה נראה היטב ואחרי שנתחיל לשחק עם הפוקוס, הראייה עלולה להתחיל להתעוות, דבר שיכול לגרום לאי-נעימות. כך קורה גם ברגעים או בימים הראשונים של השימוש בעדשות מולטיפוקל – ישנם מצבים בהם ההסתגלות המורכבת והמאתגרת, עלולה ליצור תחושה של בחילה וסחרחורות אצל המשתמש. בדרך כלל אחרי שמתרגלים זה עובר, למעט מקרים בודדים.

 

החשיבות בהתאמה אישית

 

עדשות מולטיפוקל הן לא עסק זול, אבל יש לכך סיבה טובה: בדיוק כמו שמדרס חייב להיות מותאם בדיוק לרגל הספציפית שלכם, כך גם נדרשת התאמה בין עדשת המולטיפוקל לעין שלכם על ידי אופטומטריסט מומחה. מדובר לא רק על בדיקת ראייה מקיפה, אלא גם על תהליך בן שבועיים-שלושה הכולל התאמה של העדשות ומסגרת המשקפיים לעיניים, למבנה הפנים ולאורח החיים. כך למשל, עבור מי שעובד רוב שעות היום מול המסך, חשוב לשלב גם אלמנט של מסנן קרינה. זכרו, יש לכם זוג עיניים אחד וחשוב להשקיע בו, במיוחד אם עברתם את גיל 50.

 

העדשה האיכותית ביותר

 

ממש כמו שיש צורך להתאים את עדשות המולטיפוקל אליכם, כך גם פיתחה החברה היפנית Asahi-Lite, אחת מהחברות המובילות בעולם הנחשבת כפורצת דרך, ציפוי עדשה המותאם במיוחד לאקלים הישראלי, עם 9 שכבות ציפוי לעומת 3 שכבות בעדשות סטנדרטיות, הכוללות שכבה עדינה נגד שריטות, ואנטי רפקלס. משמעותו של ציפוי איכותי זה – ראייה חדשה יותר, עם פחות עיוותים. העדשה שלנו לא רק מספקת חווית ראייה איכותית יותר עם פחות עיוותים, אלא גם עדשות הנשארות צלולות לאורך כל חייהן, עם 3 שנות אחריות על הציפויים ושנה אחריות על שבר.

 

איך מתחילים, ואיפה נרשמים?

 

אם עברתם את גיל 40 ו/או שאתם מגלים כי קיימים שינויים בראייה, מומלץ לגשת לאחד מסניפי הלפרין, ולהיבדק ע"י אופטומטריסט מומחה, שיבדוק את העין ויתאים לכם מולטיפוקל.

 

(המאמר באדיבות רשת "אופטיקה הלפרין")

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?