דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 21 באוקטובר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"מוסיקה מהווה לנו אושר גדול"

לפני שנה יזמו טל בן אור מגבעת ישעיהו ורמון ולמן מקיבוץ נתיב הל"ה את הקמתו של מיזם חדש ומסקרן, בי"ס למוסיקה למבוגרים בשם "מי לסול”. השבוע סיפרו השניים בגאווה גדולה כי במהלך השנה האחרונה סיימו שני קורסים מלאים (בנתיב הל"ה ובתל אביב), וכיום הם נמצאים כמה שבועות לפני פתיחתם של שישה קורסים חדשים שיפתחו מייד לאחר החגים (בירושלים, רעננה, תל אביב, גליל עליון, במתחם יד חריף וקורס המשך במתחם ורטיגו נתיב הל"ה).

"כמי שבא מעולם הרפואה המשלימה וחקר המוח (בשביל המוח), ומתוך החוויה האישית שלי, ברור היה לי שהמוסיקה, היא כלי נהדר לשיפור איכות החיים וקידום הבריאות הפיזית, המנטלית והנפשית", אומר רמון, "התהליך שעברו משתתפי הקורס היה עוצמתי, בוגרי הקורסים מעידים כי חוו תהליך מהנה ומשמעותי מלא בשמחה, ריגוש, לימוד, אינטראקציה חברתית ולא פחות חשוב מזה, השפעה על מעגלי חיים נוספים".

"מוסיקה מהווה אושר גדול עבור כל בני האדם", מוסיף טל, "אנחנו רוצים לאפשר למשתתפים, חווית השתתפות אקטיבית היוצרת תנועה בחיים, שמחה בלב, ותחושת מסוגלות והצלחה מעצם רכישת המיומנויות המוסיקליות. חוויות אלו, מקרינות על חיי היום יום. אנשים רבים בקורסים סיפרו על מעגלי חיים שנפתחו ונוצרו תוך כדי הקורס. אנשים החליטו להפסיק לספר לעצמם, למה לא ואמרו למה כן..."

גם רמון וגם טל מספרים כי ההתמודדות עם נגיף הקורונה הכבידה מאוד על פיתוח המיזם. "החלטנו שאנחנו פועלים בתוך המגבלות אבל לא מוותרים ופותחים קורסים למרות המצב. החלטנו לספר את הסיפור שלנו באופן שיאפשר לאנשים לבוא ולהתנסות, הכל תחת חוקי ההתכנסויות שהציבו לנו, ולשמחתנו אנשים בחרו במוסיקה ככלי של שינוי דפוס, כניסה לתנועה ובחירה במוסיקה ככלי לחיים", אומר רמון.

"אנחנו פותחים קורסים נוספים בכל הארץ מייד לאחר החגים, ואחד המקומות יהיה ביד חריף שבקיבוץ צרעה. אנחנו יודעים כמה כוח, שמחה וחיות מעניקה המוסיקה לאנשים בכלל ולמבוגרים בפרט ולכן אנחנו מכוונים לעוד ועוד מקומות ואנשים בהם נוכל ליצור שינוי ושיפור דרך עולמה של המוסיקה", מתווה טל את המשך הדרך.

ואת מילות הסיכום אמרה לנו אחת המשתתפות בקורס "זה הוביל אותי למקומות של אושר, זה ממש בנה אותי כבן אדם הרבה יותר מוסיקלי שמקשיב..."

פרטים על הקורסים ניתן למצוא באתר מי לסול - www.melasol2020.com

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?