דלג לתוכן העמוד
יום שני, 16 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מושבניקים נוטשים את מפלגות האם ועוברים ל'צומת'

“אנחנו נדאג לעצמנו רק דרך מפלגה סקטוריאלית". שמעון קינן (עומד) בכנס צומת

עם התקרב מועד הבחירות לכנסת מגבירים פעילי מפלגת החקלאים 'צומת' את הפעילות במושבים. המפלגה מקיימת כנסים רבים שבהם משתתפים אלפי מושבניקים, המצהירים כי התאכזבו ממפלגות שבהן תמכו עד עתה והם עוברים לתמוך ב'צומת'.

בכנס שהתקיים השבוע במושב אבן ספיר, הידוע כמעוז של 'הליכוד', השתתפו כמאה איש ממושבי ההר (אבן ספיר, אורה, עמינדב). בפני המשתתפים הופיעו שורה של פעילי ציבור המוכרים כחברים במפלגות שונות, אשר הצהירו על הצורך להתאחד במסגרת של 'צומת', במטרה להיאבק בגזירות המינהל ובמיוחד בגזירה החדשה – תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה.

את הכנס פתח סגן ראש המועצה, שלומי מגנזי, שאמר: "צריך למצוא פתרון למושבים במטה יהודה ובכל הארץ ומפלגת צומת יכולה להביא את הפתרון".

יו"ר ועד אגודה אבן ספיר, חזי יששכר אמר: "יש בעיות רבות מול רמ"י ותביעות מוגזמות כלפי התושבים וצריך להתאחד וטוב שמתאחדים תחת צומת".

יו"ר ועד אגודה מושב עמינדב, שמעון קינן: "אנחנו, המגזר שהקים את במדינה ונלחם למען הארץ הזו, נפגע היום בצורה קשה – צריך לדאוג לעצמנו!".

פעיל ציבור ותיק במטה יהודה, זאביק רפאל, בעל נחלה ממושב נס הרים: " אין ימין ושמאל כולנו מתאחדים ונלחמים על הבית".

בכנס נשמעה קריאה לראש המועצה האזורית מטה יהודה להצטרף לתומכים ב'צומת'. בעל נחלה באבן ספיר, איש העסקים אבי חן: "ראש המועצה צריך להיות בכל כנס, אנחנו תמכנו בו ומצפים לתמיכתו במשפחת צומת".

בכנס נשא דברים גם פעיל הציבור מעין ראפה, בהג'ת ברהום שאמר: "זה צו השעה להתאחד ולהתלכד. כולנו חיים על הקרקע הזו והמינהל גרם ליישובים הערביים אסונות".

נציגת 'צומת' לכנסת, עו"ד רחל פרץ גלם: "הגעתי לצומת מתוך מקום אישי וכואב ולאור המצוקה הקשה מאוד של ההתיישבות הכפרית, המושבים והקיבוצים אני כאן לעזור לכולנו ולהשפיע על עתיד ההתיישבות והחקלאות בכל הארץ מתוך הממשלה. אנו מקבלים הצעות מהמפלגות הגדולות להצטרף ואנחנו אומרים לכולם במילה אחת "לא" – אנחנו נדאג לעצמנו רק דרך מפלגה סקטוריאלית שתייצג את המושבים והקיבוצים, אם נקבל את קולותיהם של 350 אלף בעלי זכות הבחירה במושבים והקיבוצים נוכל להשפיע ולהטיב סוף סוף עם התיישבות הכפרית" .

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?