דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מחסיה: מקום ראשון לגן תקומה בתחרות 'פינת חמ"ד'

פרס ראשון בתחרות ארצית לגן 'תקומה' ממושב מחסיה. הגן, בניהולה של הגננת מיכל מזוז ובליווי הסייעת החינוכית זיוה רוקח זכה בתחרות 'פינת חמ"ד' על שיפוץ וטיפוח יופי ואסתטיקה בבתי חינוך ממלכתיים דתיים כבתי חינוך לקהילה ולמשפחה. ביצירת הפינה היו שותפים גם יו"ר ועד האגודה השיתופית במושב, עופר בן חמו, תושב מחסיה והבעלים של משתלת 'הגן הקסום', ציון בוזגלו, תכנית 'קרן קרב', הצוות החינוכי וכלל ההורים והילדים שנרתמו לקידום היוזמה.

"זה התחיל בכך שאספנו כל ציוד אפשרי שניתן למחזור כגון פקקים, צמיגים וקופסאות", מספרת הגננת מיכל מזוז, "כל הורה העלה רעיונות לסידור הפינה. אב אחד חתך צמיגים מהם יצרנו צפרדע, דובי וצב. אב אחר שעובד בפלסטיק ועץ חתך דמויות של ג'ירפות ודמויות נוספות. נפגשנו בגן שלוש פעמים וכל הורה תרם את חלקו הגדול לתחרות. הילדים היו שותפים מלאים, הסברנו להם על התחרות והם צבעו איתנו את הצמיגים".

לאחר הקמת הפינה והצגת מועמדותה בתחרות עברו בגן לשלב ההצבעות שהיה פתוח לציבור הרחב. "אני באופן אישי פניתי למוסדות חינוך, בעלי עסקים פרטיים ובני משפחות שהתרשמו מהפינה והצביעו עבורנו. ביקשנו תמיכה בכל קבוצות הווטסאפ ועם סיום ההצבעה הסתבר שלמעלה מ-50,000 איש תמכו בפינת החמ"ד שלנו והעניקו לנו את המקום הראשון בתחרות. השמחה הייתה גדולה".

הפרס בגובה של 1,500 שקל יועבר לצוות הגן לרכישת ציוד לקידום והמשך טיפוח הסביבה החינוכית. מזוז הודיעה כי בכוונתה לרכוש משחק של שיווי משקל ומשחקי קופסא ולהציב בגן דוכן מכירות בו יעשו הילדים את צעדיהם הראשונים בתחום הצרכנות. במועצה בירכו על הזכייה ואמרו כי המחלקה לגיל הרך תוסיף תקציב נוסף לגובה הפרס לטובת ילדי הגן. בוועד האגודה עדכנו כי בכוונתם להכפיל את סכום הפרס ולהוסיף 1,500 שקל לטובת רכישת ציוד לגן.

"אנו גאים בצוות הגן, בילדים, בהורים ובקהילת מחסיה", מסר ניב בר-גיא, ראש מינהל חינוך במטה יהודה. "כולם איחדו כוחות והובילו את הגן להישג מרשים ולקידום ערכים לאורם אנו מחנכים את ילדי המועצה".

"הגן במחסיה הוקם בשנת 2013 לאחר חמש עשרה שנה ללא גן במושב ועל כך נקרא גן תקומה", הוסיף עופר בן חמו, "אנו גאים בגננת מיכל מזוז על מקצועיות ונתינה אין סופית ומודים למועצה האזורית מטה יהודה ולכל מי שתומך בגן".

33.jpg

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?