דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 23 בינואר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה בדרך להישג ענק: תכנית המתאר הופקדה להתנגדויות

תכנית המתאר תאפשר לפתח מיזמים תיירותיים. שולחן גבינות במלון צובה

המועצה האזורית מטה יהודה בדרך להישג ענק: תכנית המתאר המפורטת למטה יהודה, המהווה שלב ראשון בתכנית המתאר הכוללנית למועצה האזורית, הופקדה להתנגדויות. המשמעות היא שבמידה ולא יהיו עיכובים משמעותיים בתוך פחות משנה תזכה מטה יהודה במסגרת מוסדרת לקידום התיירות הכפרית ולא פחות חשוב – בעצמאות תכנונית של הוועדה המקומית.

תכנית המתאר של מטה יהודה עושה היסטוריה במרחב הכפרי בישראל: זו הפעם הראשונה שמועצה אזורית תזכה לתכנית מתאר כוללנית שבה יוגדרו הזכויות למבנים תיירותיים, מבנים חקלאיים, ויחידה שלישית בנחלה, בכל יישובי המועצה ועל פי המאפיינים הייחודיים של כל יישוב. התכנית הופקדה ביום 18.5.18 ופרסמה להתנגדויות למשך 60 יום.

את המהלך לאישור תכנית המתאר החל ראש המועצה, משה דדון עוד בשנת2011 עם מהנדסת המועצה דאז, חגית טרופיאנסקי. מהנדסת המועצה הנוכחית, מיכל נאור-ורניק המשיכה את המאמצים לאשר את תכנית המתאר יחד עם מ"מ ראש המועצה, ניב ויזל.

נאור-ורניק מסרה כי לאחר שהוועדה המחוזית אישרה את התכנית להפקדה במיגבלות מסויימות, המועצה נערכת להגשת "התנגדות עצמית", זאת על מנת לכלול בהוראות התכנית את התיקונים הנדרשים להחלטת הוועדה המחוזית, כגון הכללת מושבי המרקם העירוני בפיתוח התיירותי, ביטול ההחלטה להקמת יחידה שלישית על גג מבנה קיים, וכדומה. יש להדגיש כי הוראות התכנית מגדירות באופן מלא כי היא אינה פוגעת בזכויות מוקנות מתוקף תכניות מאושרות קודמות.

עיקר ההתנגדויות שיוגשו ע"י המועצה לאחר הפקדת התכנית הן:

1. היחידה השלישית תותר בתא שטח פנוי בנחלה עם אפשרות לפרצלציה.

2. ליחידה השלישית יותרו 180 מ"ר ולא 140 מ"ר, בשתי קומות ולא בקומה אחת.

3. החזרת היחידה הקטנה (החמישית) גם ליישובי המרקם העירוני.

4. החזרת תיירות כפרית ליישובי המרקם העירוני.

5. הסרת התנאי לסקר מיצוי קרקע פנויה בישובים לצורך הקמת מבנה חקלאי.

6. הסרת התנאי של הריסת מבנים חקלאיים שאינם בשימוש לצורך הקמת מבנה תיירותי.

7. נושאים שונים כגון הגדרות של גובהי קירות תמך, גדרות וכדומה.

8. הגדרות סטייה ניכרת מהתכנית.


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?