דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 11 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה: דורשים את החלפת מנהלת בי"ס השחר

חצר בית הספר השחר, טל שחר

המועצה האזורית מטה יהודה הודיעה למשרד החינוך כי היא דורשת להחליף את מנהלת בי"הס היסודי "השחר" וכי במידה והדרישה לא תיענה – לא תיפתח שנת הלימודים בבית הספר.

החלטת המועצה הוצגה לפני כשבועיים על ידי סגן ראש המועצה, שלומי מגנזי, וראש מינהל החינוך, ניב בר גיא, בפני עשרות הורי תלמידים. מהמועצה נמסר כי "מהלך זה נעשה בלב כבד ע"י המועצה ומבחינתנו מוטב היה לו סיימה המנהלת בטוב, מבלי להיגרר למשבר הנוכחי".

במכתב שנשלח להורי בית הספר "השחר" מתוארים הקשיים והליקויים שהתגלו לטענת המועצה בבית הספר כולל המעורבות של משרד החינוך בפרשה. מהמכתב עולה כי במשרד החינוך החליטו להעניק למנהלת שנת נסיון נוספת – והמועצה מתנגדת לכך בתוקף.

במכתב להורים נטען כי מעל לרבע מסך התלמידים ב"השחר" ביקשו לעבור בית ספר, וכי ידוע על כוונת עזיבה של עובדי הוראה את בית הספר. במכתב נטען כי להערכת המועצה בית הספר לא יוכל לצאת מהמשבר עם המנהלת הנוכחית ולאור כל זאת, החליטה המועצה שלא תאפשר פתיחת שנת הלימודים במצב הנתון.

במהלך הפגישה הוצגה להורים תכנית לשיקום וייצוב בי"ס השחר עד סוף שנה"ל תש"פ והתחייבות להשקעה פדגוגית ותשתיות עד סוף שנת 2020 – בסך של 400 אלף שקל.

כמו כן הבטיחה המועצה כי במידה והמשבר לא ייפתר עד תחילת שנת הלימודים, תגבה המועצה את בית הספר בפעילות העשרה בלתי פורמלית שתתבצע בבית הספר או בישובים (ע"פ החלטת המועצה) בכדי לתת מענה לתלמידים והוריהם עד לפתרון המשבר.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "נפגשנו עם נציגי ההורים בשבוע שעבר. הנושא נמצא בטיפול המחוז".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?