דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 במרץ 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה: מספר הנבחנים ל-5 יח' במתמטיקה זינק ב-70%

משרד החינוך גאה להציג: הכפלה של מספר לומדי 5 יחידות מתמטיקה בכל רחבי הארץ ועלייה של 70% במטה יהודה. לקראת שנת 2019 צפוי מספר התלמידים שיגשו לבגרות ב-5 יחידות במטה יהודה להמשיך ולגדול באופן חד.

שר החינוך, נפתלי בנט, הציג השבוע (27.6) את נתוני הקיץ האחרון ב-5 יחידות לימוד במתמטיקה והכריז: הושג היעד של התכנית הלאומית 'לתת חמש' - מספר התלמידים הוכפל בתוך שלוש שנים בלבד.

בנט: "כשיצאנו לדרך עם התכנית הלאומית 'לתת חמש' הצבנו יעד ברור - הכפלת מספר הלומדים ב-5 יחידות מתמטיקה תוך ארבע שנים. בחלוף שלוש שנים בלבד, המספרים מדברים בעד עצמם: הבטחנו - וקיימנו. השינוי הוא בלתי נתפש, למעשה יצרנו את התשתית להמשך קיומה של אומת הסטארט-אפ בשנים הבאות. הקריסה המתמשכת בלימודי המתמטיקה והמדעים היוותה סכנה ממשית לעתיד המשק הישראלי: המספרים דעכו, בעוד האוכלוסייה גדלה, עד שהגענו לשפל חסר תקדים של 8,800 בוגרים בלבד".

מניתוח נתוני הקיץ האחרון עולה, כי בשנה האחרונה ניגשו 18,050 תלמידים ל-5 יחידות לימוד. מדובר בתוספת של 1,965 תלמידים ל-5 יחידות לימוד במתמטיקה ביחס לשנת הלימודים הקודמת תשע"ז. עליה במספר התלמידים נרשמה גם בפריפריה.

במסגרת מהפכת 'לתת חמש' של משרד החינוך הוקצו עוד 3,000 שעות לימוד בתיכוניים, אלפי תלמידים בפריפריה זכו לחונוכת וירטואלית, המשרד מימן מתן שיעורים פרטיים ברשת לעשרות אלפי תלמידים ושיעורים פרטיים בקבוצות וואטסאפ לאלפים נוספים, הוסמכו יותר 530 מורים הקצאה של 2 מיליון שקל - קליטה והכשרה של 400 מתנדבים להיות לתומכי הוראה בכיתות הלימוד, כ-400 מתנדבים הוכשרו להיות תומכי הוראה ומומנו כ-15 אלף שעות למרתונים לקראת בגרויות.

במשרד החינוך גאים להציג את ההישג במטה יהודה. בשנת 2014 נבחנו ב-5 יחי' מתמטיקה רק 22 תלמידים מבתי הספר התיכוניים במועצה (7.4% מכלל התלמידים במועצה). לעומת זאת, בשנת הלימודים שהסתיימה בשבוע שעבר ניגשו לבחינת המתמטיקה היוקרתית37 תלמידים, עלייה של 70% ביחס ל-2014 וכמעט הכפלה באחוזים ביחס לכלל התלמידים במועצה (13.41%).

מנתוני משרד החינוך עולה כי בשנת הלימודים תשע"ט צפויה המגמה במטה יהודה להמשיך ולהתחזק. בהתבסס על מספר תלמידי י"א הלומדים 5 יחידות לימוד אשר יעלו לי"ב בשנה הקרובה, הצפי הוא כי ייבחנו 74 תלמידים (כפול ממספר התלמידים ב-2018 ופי 3.5 (!) ביחס ל-2014).

אילוסטרציה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?