דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 06 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה מציעה: רסק גזם לחיפוי שטחים

                                     

שולחן פיקניק ומסביבו רסק גזם בגינה במבוא ביתר (צילום: דוברות מטה יהודה)

לאחרונה יצאה המועצה האזורית מטה יהודה למהלך נוסף למען איכות הסביבה והקימה תחנת מעבר לאיסוף רסק גזם ללא עלות. בתקופה האחרונה נאסף גזם מרחבי המועצה, אשר נגרס וטופל בשיטה מתקדמת, אקולוגית, יעילה וחסכונית על מנת שיהפוך למשאב לרווחת תושבי המועצה. עשרות תושבים והנהגות יישובים עשו שימוש ביוזמת המועצה וביצעו שימושים בגזם הגרוס ובהפיכתו ממטרד למשאב. במוצר זה ניתן לעשות שימוש בשלל צורות, ביניהם חיפוי על שטחים גדולים, מניעת נביטה ואף עלול לסייע בחיסכון במים.

עמית לרום, תושב כפר אוריה, סיפר כי ביערות מסביב ליישוב יש לא מעט רסק שהצטבר שהמועצה ביקשה לחלק לתושבים. "יצרתי קשר עם המועצה והצעתי שהחומר יגיע למושב ויחולק לתושבים. לאחר שבוע הגיעה משאית שפרקה את החומרים בשטח ציבורי ומי שרצה בא לקחת".

למושב מבוא ביתר הגיעו עד כה שתי משאיות עם רסק גזם ובהם נעשה שימוש למגוון פרויקטים של קיימות, המבוצעים על ידי ועדת שפ"ה של המושב. "הקמנו גן בוטני", מספר מזכיר היישוב, יוסף זיגלצן, "בעזרת הרסק נוכל לצמצם את עלויות המים. פרויקט נוסף שיצא לדרך הוא מיגור העשבייה בשטח הציבורי הפתוח. תושבי היישוב פיזרו את הרסק על מנת למנוע את העשבייה ועל מנת להשביח את הקרקע לטובת גינון עתידי".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "המועצה תמשיך לפעול לרווחת התושבים במיוחד בתקופה מאתגרת זו ואנו נמשיך לבצע חלוקה של גזם ככל שיתאפשר לנו".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?