דלג לתוכן העמוד
יום שני, 22 באפריל 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה: מתלהט הקרב על הסגנות מטעם מגזר המושבים

 

הקרב על סגנות ראש המועצה האזורית מטה יהודה מטעם מגזר המושבים הולך ומתלהט. אל המרוץ, שבו כבר נמצאים שני חברי מליאה, הצטרפו השבוע לפחות עוד שניים, ובעתיד אולי יהיו מועמדים נוספים. ככל הנראה, עומד הקרב הזה להיות אחד מרגעי המבחן הראשונים של מליאת המועצה החדשה.

כזכור, במסגרת הסכם שנחתם בין ויזל כנציג המגזר השיתופי במטה יהודה לבין נציגות של המושבים במטה יהודה המשתייכים לתנועת המושבים, הוסכם כי ויזל ישמש כראש המועצה וכי יינתן לנציג המושבים תפקיד של סגן וממלא מקום ראש המועצה.

ההסכם שנחתם בין המגזר השיתופי למגזר המושבים אינו חדש. הוא קיים יותר מ-20 שנה ותחילתו עוד בימיו של מאירק'ה ויזל (אביו של המועמד הנוכחי). ההסכם שנחתם אינו פרסונאלי. כלומר, הוא אינו כולל שם של מי שיכהן בתפקיד הסגן מטעם המושבים.

בני אלירז

במהלך השנתיים וחצי האחרונות שימש כסגן מטעם תנועת המושבים, בני אלירז מטל שחר, אשר רואה בעצמו מועמד  לקדנציה נוספת בתפקיד. בשבוע שעבר, הכריז שמעון קינן, נציג עמינדב במליאת המועצה, כי הוא מתכוון להתמודד על התפקיד מטעם תנועת המושבים.

שמעון קינן,

כעת מצטרף למרוץ גם נציג כפר אוריה במליאה, רוסי סיידוף, אשר טען השבוע כי ההחלטה על נציג המושבים צריכה להתקבל במליאת המועצה על בסיס הקולות של 42 נציגי המושבים במליאה.

"יש לי את הניסיון, הכישורים וההשכלה המתאימה", אמר סיידוף, "אם יש הסכם של המושבים למה שלא אהיה אחד המועמדים? בדקתי את ההסכם, ומדובר שם על מושבים ולא על תנועת המושבים. הרבה אנשים חושבים כמוני. בכל מקרה, כפר אוריה שייכת לתנועת המושבים. לפי דעתי, צריך לכנס את כל נציגי המושבים שנבחרו למליאה והם אלה שיבחרו את הנציג”. סיידוף הוא עורך דין בהשכלתו ושימש בעבר כמנכ"ל רשות הניקוז שורק-לכיש.

ל'בקיצור' נודע כי בין השמות של המועמדים מוזכר גם נציג גבעת יערים במליאת המועצה, יהודה בן אהרון.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?