דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 28 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה נערכת לסערה

מוקד המועצה יפעל 24 שעות והאירוע יתנהל מהחמ"ל המועצתי. גנרטורים יבטיחו את המשך תפקוד מערך המחשוב והמוקד

נערכים לסופה. צוות חירום של מטה יהודה (צילום: דוברות מטה יהודה)

המועצה האזורית מטה יהודה נערכת לסערה המתקרבת ולשלג הצפוי להיערם באזור. מנהלי אגפים במועצה, לרבות פיקוד העורף, נציגי כיבוי אש ונציגי המשטרה, קיימו מספר הערכות מצב על מנת לחזק את התקשורת עם כלל הגורמים בשטח במטרה לענות על צרכי התושבים.

בתחילת השבוע שלחה המועצה האזורית מטה יהודה הודעות לתושבים בנוגע להיערכות יעילה לסערה, לרבות הציוד שיש להכין לשעת חירום. הודעות נשלחו גם אל הנהגות הישובים במטרה להדק את התיאום מול נציגי המועצה בזמן אמת. מוקד המועצה יפעל 24 שעות והאירוע יתנהל מהחמ"ל המועצתי. גנרטורים יבטיחו את המשך תפקוד מערך המחשוב והמוקד.

בהמשך לתחזית על רוחות עזות במהירות של עד 100 ק"מ לשעה, נערכים במועצה לנפילת עצים בתוך הישובים אשר יחייב פינוי גזם ובמקביל פורקו ההצללות בחצרות גני הילדים. השירות הווטרינרי נערך לחילוץ בעלי חיים.

המועצה נערכת גם לתרחיש בו ייסגר כביש מספר 1 ולמצב שבו ייחסמו כבישים 375 / 386 המובילים לצור הדסה וליישובי המזלג וכביש 395 המוביל לכיוון גבעת יערים-צובה. במועצה ציינו כי באזור המזלג ומעלה החמישה צפוי לרדת שלג וינשבו רוחות חזקות ולאור זאת נפרסו שני צוותי כוננות וטרקטור במושב בר גיורא.

למטה יהודה יש 12 רכבים בעלי כושר עבירות גבוה (4/4) ורכבי הקב"טים מצויידים במסור וגנרטור נייד. גם רשות הטבע והגנים והסיירת הירוקה הודיעו כי הם נכונים לסייע למועצה עם רכבי שטח ונציגי פיקוד העורף ערוכים עם מלאי מים, סולר וחילוץ במידת הצורך.

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה: "מטה יהודה ערוכה לסערה ולכל תרחיש קיצוני אליו נידרש. אנו בקשר עם הנהגות הישובים על מנת לתת שירות מיטבי לתושבים בחירום. בהזדמנות זו אני קורא לתושבים שלא לצאת מהבתים, אלא רק אם מדובר בצורך חיוני".

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?