דלג לתוכן העמוד
יום שני, 21 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה שומרת על הסביבה: ירידה בכמות האשפה להטמנה

המועצה האזורית מטה יהודה מתגברת בימים אלה את מערך ניקיון פינוי האשפה בישובים לקראת חגי תשרי ובמהלכם. במקביל, מדווחים עובדי המועצה כי בשנים האחרונות היקף האשפה להטמנה יורד למרות הגידול הדמוגרפי במושבים.

במהלך חגי תשרי יתבצעו שירותי פינוי האשפה גם בשעות הלילה המאוחרות, על מנת לתת מענה הולם לאשפה הביתית המצטברת במהלך ימי החג ועל מנת למנוע מפגעים סביבתיים. במועצה התריעו כי עלול להיגרם רעש בשעות הלילה ואי נוחות זמנית בעקבות הפעילות של משאיות האשפה במהלך פינוי הפסולת.

מנתוני מחלקת הקיימות ואיכות הסביבה במטה יהודה עולה כי בחגי תשרי נאספים בממוצע במטה יהודה כ-300 טון אשפה יותר מאשר בחודש רגיל. עם זאת, בשלוש השנים האחרונות קיימת מגמה חיובית בישובים ולמרות הצמיחה הדמוגרפית בישובים, כמויות הפסולת להטמנה הולכת ופוחתת. את הסיבה לכך תולים במועצה בחינוך לקיימות ובמודעות הגבוהה של התושבים.

לוי עזיז, מנהל מחלקת קיימות ואיכות הסביבה במועצה: "במהלך השנה האחרונה פוזרו ברחבי המועצה מתקנים למחזור פסולת ונמשכה פעילות הסברה להפרדת פסולת ומיחזור, שתימשך גם בשנה הקרובה. המועצה ייעלה גם את שיטת פינוי הפסולת הגושית ואת היקף איסוף הפסולת מהישובים ברחבי המועצה".

פינוי האשפה ביישובים יתבצע בשעות הלילה ובמועדים הבאים: במוצאי חג ראש השנה, ביום א' בתאריך 20/09/2020. במוצאי כיפור, ביום ב' בתאריך 28/09/2020.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?