דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 באפריל 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה תממן הסעות לתוכנית 'ניצנים' בחנוכה ובפסח

ראש המועצה, ניב ויזל: לא יתכן שההסעות ל'ניצנים' לא ממומנות כלל ע"י משרד החינוך

לאחר מאמצים רבים החליטה מועצה האזורית מטה יהודה כי היא תממן מתקציבה השוטף את ההסעות לתלמידים המשתתפים בתכנית 'ניצנים' בבתי הספר היסודיים. ההחלטה התקבלה למרות שמשרד החינוך מסרב לתקצב את המועצות האזוריות, הנאלצות לבצע הסעות כפולות ממוסדות החינוך בימים שבהם תכנית 'ניצנים' מופעלת.

ההחלטה של מטה יהודה באה מתוך הבנה כי יש להקל במידת האפשר את הנטל הכלכלי הגבוה המוטל על ההורים במהלך החופשות. המהלך זכה לגיבוי והוקרה מוועד ההורים היישובי וממנהלי בתי הספר.

     כזכור, תכנית ניצנים החלה לפעול בשנה הנוכחית במטה יהודה. במסגרת התוכנית נהנים תלמידי כיתות א'-ב' מפעילויות בבית הספר בשעות הצהריים הכוללות פעילות העשרה, ארוחת צהרים, סיוע בשיעורי בית, פעילות ומשחקים. התכנית פועלת בבתי הספר מחודש אוקטובר, במשך חמישה ימים בשבוע. בחופשות פסח וחנוכה התכנית פועלת גם בגני הילדים וכקייטנה בבתי הספר היסודיים במשך שעות היום.

תכנית ניצנים היא תכנית כלל ארצית של צהרונים בסבסוד משרד החינוך, המאפשרת את הארכת יום הלמודים במוסדות החינוך לילדים בגילאים 3-8. במסגרת התכנית זוכים התלמידים בתכנים לימודיים וערכיים, בהם פעילויות חברתיות, פיתוח חשיבה יצירתית, סיוע בשיעורי הבית, תמיכה והעשרה לימודית, דגש על איכות פדגוגית, ארוחה חמה, בריאה ומזינה ועוד. התכנית מאפשרת לקדם תלמידים צעירים במקצועות הלימוד ובתחום החברתי, ומעניקה חופש תעסוקתי להורים עובדים, שנדרשים כיום לעבוד עד שעות הערב. התכנית לא כוללת הסעות חזרה לישובים, והרשות המקומית נדרשת לפתור את הנושא בכוחות עצמה.

ראש מנהל החינוך במטה יהודה, ניב בר-גיא : "המועצה בכלל ומנהל החינוך בפרט מפעיל מספר תכניות שנועדו להעשיר את התלמידים וגם להקל על ההורים, הן מבחינת שעות פעילות ארוכות לילדיהם לאורך היום והן מבחינת עלות כספית, ולכן הוחלט על מימון ההסעות במהלך החופשה, מתוך רצון להקל על ההורים בתקופת החגים".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "כיום ההסעות לתכנית ניצנים לא ממומנות כלל ע"י משרד החינוך. לא יתכן שתכנית ניצנים לא תכלול הסעות, ומדובר במאבק מתמשך שלנו ומרכז המועצות האזוריות מול משרד החינוך. אנו תמיד חושבים על טובת התושב והיכן ניתן עד כמה שאפשר להקל ולהיטיב. לכן, החליטה המועצה לממן מכספה במהלך חופשות חנוכה ופסח את ההסעות לתוכנית ניצנים. המימון יהיה עד אשר משרד החינוך יאשר את מימון ההסעות לתכנית מתקציבו".


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?