דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 28 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שנת 2021 תוקדש לחיזוק הקהילה במטה יהודה

שנת 2021 תעמוד בסימן "שנת הקהילה" כך הכריז ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, בישיבת המליאה שהוקדשה לאישור התקציב לשנה הקרובה ולסקירת תכניות העבודה באגפי המועצה.

"במסגרת המדיניות להענקת השירות הטוב ביותר, שמנו לנו למטרה לקדם במהלך שנת 2021 את נושא הקהילה ולחזק את הקהילות השונות", אמר ויזל לאחר אישור התקציב, "ביוזמה זו לוקחים חלק כלל אגפי המועצה. נושא חיזוק הקהילות לצד המשך התמודדות עם הקורונה הוא הכרחי בשנה הקרובה, בתקווה שהחיסון יוביל לחזרה לשגרה איתנה".

שנת 2020 הסתכמה בתקציב בפועל (ביצוע) בהיקף של 465,219 מיליון שקלים. התקציב לשנת 2021 עומד על 467,214 מיליון שקלים. עוגת התקציב לשנת 2021 מחולקת בצורה הבאה: 203,453 מיליון שקלים הוקצו לחינוך (44% מהתקציב), 170,267 מיליון שקלים הוקצו להוצאות כלליות (36%), 46,251 מיליון שקלים הוקצו לרווחה (10%).

                                                  

גזבר המועצה, משה אוחיון, אמר: "גם השנה, לפי הנחיית ראש המועצה, נמשיך בתקצוב פעילויות עבור מינהל החינוך, בפיתוח תשתיות והשקעה בבניית מבני ציבור וחינוך כחלק מהתמודדות עם גידולה הדמוגרפי המבורך של המועצה. הקפדה ושמירה על תקציב מאוזן וכן קיום פעילויות בהתאם לכללים הם אלה שמניבים, בסופו של דבר, יציבות כלכלית ומחזקים את תחושת הביטחון של התושבים". אוחיון הודיע כי המועצה תיקח הלוואה בהיקף של 15 מיליון שקל במטרה להישאר בגבולות הדרישה של משרד הפנים לאיזון תקציבי. ההלוואה קיבלה אישור ממשרד הפנים. לאור זאת צפויה המועצה להמשיך ולקבל את פרס ניהול תקין גם עבור השנה החולפת.

ראש המועצה, ניב ויזל, הדגיש את הישגי המועצה בתחום המינהל התקין והודיע כי ככל הנראה המועצה תזכה שוב לקבל מעמד של "רשות יציבה" ממשרד הפנים. מעמד זה מאפשר למועצה חופש פעולה נרחב ועצמאות פיננסית מוגברת. הוא מתח ביקורת על התנהלות הממשלה בתחום התקציבי וטען כי חוסר היציבות הפוליטית, שבעקבותיה אין תקציב מדינה גם כיום, הפוגע קשות בהתנהלות של הרשויות המקומיות.

הוא שיבח את התנהלות עובדי המועצה והדגיש: "ראוי לציין שמדובר בשנה לא פשוטה, כאשר אין משילות, אין תקציב מדינה ואנו בעיצומו של משבר הקורונה, שילווה אותנו גם במהלך שנת העבודה החדשה".

במהלך ישיבת התקציב הציג כל אחד ממנהלי האגפים במועצה את הישגי האגף בשנה החולפת, את היעדים שעדיין בעבודה ואת המטרות לשנה הקרובה. מנכ"לית המועצה, רחלי משה סיכמה: "חוברת תכניות העבודה הינה ביטוי ישיר לדרכינו ולמדיניות ראש המועצה. אני מאמינה שבעזרת מחשבה ותכנון מקדים יחד עם שילוב כוחות ועשייה נכונה, נוכל לעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו ולממש את הפוטנציאל האנושי המצוין שבו התברכנו במועצה".

במהלך ישיבת המליאה השמיעו מספר חברי מליאה אזהרות על הצפוי בשנים הקרובות. נציג גבעת יערים, יהודה בן אהרון, סיפר על הריסת בית במושב על ידי פקחי היחידה לאכיפה של משרד האוצר (תיקון 116). נציג עמינדב במליאה, שמעון קינן, דרש לקיים דיון פומבי בהתנהלותה של החברה הכלכלית מטה יהודה, אשר לאחרונה החליפה מנכ"ל. בתגובה הבטיח ראש המועצה לקיים דיון כזה ואמר, "הבטחתי דיון ונעשה את זה מסודר".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?