דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

170 בתים נמכרו ביישוב החדש 'גבעות עדן'

חברת 'דרא' שבבעלות דרור אוהב ציון מדווחת על מכירת 170 בתים צמודי קרקע ביישוב גבעות עדן בעמק האלה ליד בית שמש, וזאת בתוך כשלושה חודשים בלבד במהלך שיא תקופת הקורונה. מדובר ביישוב חדש לגמרי באחד האזורים היפים בארץ וב'דרא' מדווחים כי יש רשימת המתנה של עוד עשרות מתעניינים לשלבים הבאים.

אוהב ציון טוען כי מדובר בהישג שיווקי לא מבוטל על רקע משבר הקורונה וכשמדובר על יישוב חדש שנוצר יש מאין. "צמודי קרקע תמיד היו מבוקשים, אך הקורונה הזניקה את הביקושים להם אף יותר", הוא מסביר, "אנו רואים זאת גם במכרז שעורכת רמ"י ל-40 יח"ד במסגרת בנה ביתך, ו-2 מתחמים ליזמים שמרכזים התעניינות רבה. מחירי המכירה של הבתים עלו בהדרגה במהלך השיווק ואף צפויים לעלות בהמשך".

הבתים שנמכרו היו במחירים של 2.5-3.5 מיליון שקל, בגדלים של 150-210 מ"ר בנוי על מגרשים בני כ-300 מ"ר. דרא משווקת את הפרויקט עבור חברת הרי עדן וחברת צ.פ בבעלות צבי פוקס ורני ינאי, שנכנסה כשותפה (50%) לפרויקט לפני כ-6 שנים וגם מבצעת את הפרויקט. היזם והוגה הרעיון הוא ג'ק ליבוביץ', בעל חברת הרי עדן.

התכנית היא להקמת יישוב מעורב למשפחות אמידות שיכיל 450 יחידות דיור בבתים צמודי קרקע, חלקם בתים פרטיים ומרביתם דו-משפחתיים. בימים אלו עבודות הפיתוח בעיצומן והחלו העבודות לבניית שלב א' של הפרויקט ובו 87 בתים.

"מדובר ביישוב קהילתי פלורליסטי מעורב לדתיים וחילוניים. רוכשי הבתים בו הם מגוונים מכל אזור המרכז ואזור ירושלים, ביניהם חברי הקהילה הדתית לאומית ליד יד בנימין, חברים מקהילת מיתרים - רשת חינוך מעורב, וכן משפחות אמריקאיות שרוצות לעשות עלייה. הצלחת המהלך השיווקי מקבלת משנה תוקף מכך שלא היה ליישוב שום פרסום באמצעי המדיה השונים. כל הרוכשים הגיעו מפניות יזומות למנהיגי דעה ולקהילות מגובשות, ומיצירת קשרים איתן. בגבעות עדן ישנו גם אתר ארכיאולוגי שיישמר כשמורה, ותכניות להקמת מרכז מסחרי קטן, בית מלון, מגרשי ספורט, מבני ציבור, מוסדות חינוך ועוד", אומר אוהב ציון.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?