דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 16 ביוני 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה 57: המועצה לא מנגישה את חוברת ההסברה לבחירות

בתנועת התושבים של מטה יהודה, "מטה 57” מתלוננים שהמועצה אינה פועלת להנגיש את חוברת ההסברה על האופן שבו ניתן להתמודד בבחירות הקרובות. במועצה טוענים מנגד כי החוברת הועלתה באתר המועצה.

לפני כשבועיים פירסמה המועצה כי החל מתחילת ספטמבר ניתן יהיה להגיע למועצה ולקבל חוברת הסברה שבה מפורטים ההליכים להתמודדות בבחירות הקרובות. פעילים במטה 57 שניסו לקבל את החוברת באמצעות המייל או האינטרנט נתקלו בדרישה כי עליהם להגיע למשרדי המועצה ולקבל את החוברת שם.

אתר המועצה

"במועצה האזורית מטה יהודה לא מעודדים את הזכות להיבחר”, טוען פעיל מטה 57, ד"ר דורון שולצינר, תושב מסילת ציון, “אם היו רוצים לעודד את הזכות להיבחר לא היו מחייבים את המעוניינים להגיע עד למשרדי המועצה על מנת לקבל את חוברת ההסברה וההגשה אלא פשוט שולחים אותה במייל לכל אדם שמעוניין, ואף מעלים אותה ישירות לאתר המועצה ושולחים לכל הוועדים והתושבים בתפוצה רחבה ככל הניתן. אבל המועצה שלנו כנראה עדיין תקועה בעידן הטרום-דיגיטלי בכל מה שקשור להנגשת מידע בסיסי לזכות להיבחר, וחבל. יתר על כן, מועדי הרישום להתמודדות על תפקידי נבחרי הציבור מוגבלים ליומיים בחול המועד (26-27 בספטמבר). כדאי למועצה להתעורר ולפעול למען דמוקרטיה חזקה בשלטון המקומי”. שולצינר, אגב, משמש כראש החוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה האקדמית הדסה ירושלים.

במועצה האזורית דחו את הטענות והפנו את המתלוננים לאתר המועצה שם, תחת הלשונית "בחירות מוניציפאליות לרשות המועצה 2018” ניתן למצוא את חוברת ההסברה ונתונים נוספים המתייחסים התמודדות בבחירות הקרובות.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?