דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 ביולי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה 57: המועצה מתנתקת מהוועדים המקומיים

האצלת סמכויות של המועצה לוועדים המקומיים מסמלת את ההתנתקות של המועצה מהנעשה ביישוביה והסרת אחריות על המתרחש בהם, כך טוענים פעילי "מטה 57” במטה יהודה. במועצה דוחים את הטענות וטוענים כי מדובר ב"הרחבת סמכויות למי שמעוניין".

בישיבת המליאה האחרונה אישרו חברי המליאה את הצעת המועצה להרחיב את סמכויות הוועדים המקומיים בנושא "עיקור וסירוס חתולי רחוב", וזאת בהמשך להאצלת סמכויות קודמת בנושא "תברואה וניקיון". לפי ההצעה, ועדים מקומיים יוכלו לחתום על הסכמים עם ספקים שונים בנושא "עיקור וסירוס חתולי רחוב", וזאת בכפוף לאישור של הווטרינר הרשותי.

כנגד ההצעה יצאו חברי מטה 57, קבוצת תושבים שהוקמה לקראת הבחירות לראשות המועצה ב-2018. "אופן הליך האצלת הסמכות הנוסף לוועדים בנושא עיקור וסירוס חתולים הינו דוגמא לתהליך שנעשה ללא שום שיתוף הוועדים, ללא הסבר, תוך התפרקות המועצה מסמכויותיה והעברת אחריות לחברי הוועדים המתנדבים. עוד יצוין, שהעניין מגיע ברצף לאחר העברת האחריות לתפעול הצהרונים והקייטנות”, טוענים חברי הקבוצה.

לטענת מטה 57, ועדים רבים החזירו למועצה מיד לאחר המליאה את האצלת הסמכות לעניין החתולים אשר הינה באחריות המחלקה הווטרינרית.
במטה 57 טוענים כי מחלקת הוועדים של המועצה קרסה לחלוטין, עם פרישתה של מנהלת המחלקה, ליאורה יפרח, לפני כשנה. "הציפייה שלנו לעתיד ובהתאם למדיניות המוצהרת של המועצה היא שדרוג מחלקת ועדים, עבודה באשכולות וחיזוק הוועדים המקומיים. לצערנו, המציאות הפוכה לחלוטין ואנו עדים להיעלמות כללית של מחלקת הוועדים ויחד איתה לניתוק כללי של המועצה מהוועדים המקומיים. אנו קוראים לראש המועצה לממש את מדיניות המועצה, לחזק את הוועדים המקומיים ולא להחליש אותם".

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: “המועצה לא מגדילה את הנטל אלא מרחיבה את הסמכויות למי שמעוניין. ועד שירצה לטפל בעיקור וסירוס חתולים יוכל עכשיו לעשות זאת ולקבל על כך החזר כספי מהמועצה”.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?