דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 18 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטיילים בנופי מטה יהודה

דיירי 'נופי מוצא' לומדים להכיר את מטה יהודה. בתכנית: ביקור במוזיאון המשטרה, סיור במבשלת הבירה 'שריגים' וסעודה בהר טוב

גיבוש חברתי באווירה שונה. דיירי 'נופי מוצא' במבשלת שריגים

דיירי 'נופי מוצא', בית הדיור המוגן שבמוצא עילית, הגיעו השבוע (7.8) לביקור יחודי ברחבי מטה יהודה. במסגרת הסיור, ביקרו הדיירים בבית מורשת המשטרה, לגמו מסוגי הבירות שיש למבשלת הבירה ב'שריגים' להציע וטעמו מהמאכלים המגוונים של מסעדת 'גניר' בהר טוב. הטיול האחרון של דיירי 'נופי מוצא' הוא חלק מתוכנית פעילות תרבותית וחברתית שנהוגה בבית במהלך השנה, כחלק מהנחה והשקפת עולם שקובעת, כי החיים האמיתיים מתחילים בגיל השלישי.

כאמור, ביום ראשון האחרון (7.8), יצאו דיירי 'נופי מוצא' מהדירות הנוחות והביתיות שלהם, עלו על האוטובוס והגיעו לבית שמש. שם הם ביקרו בבית מורשת משטרת ישראל, המציג לקהל הרחב את סיפורו של הארגון לאורך השנים, מאז הקמתו ועד היום. לאחר מכן, הפנו הדיירים את מבטם לעבר המושב 'שריגים', שם התארחו לסיור מודרך במבשלת הבירה המקומית. במרכז המבקרים של המבשלה המתינו לאורחים והעניקו להם סיור חווייתי סביב עולם הבירה, החל מהסברים מפורטים על תהליך הייצור מחומרי הגלם וכלה בטעימות מהבירות השונות, מה שהפך את הסיור לחוויה חושית וחברתית.

לסיום היום הייחודי ובמטרה להשביע מעט את הרעב שעוררה הבירה של 'שריגים', רגע לפני שהם חוזרים הביתה עצרו דיירי 'נופי מוצא' במסעדת 'גניר' שבהר טוב. במקום סעדו המטיילים את ליבם ונהנו מכל טוב, של מטעמים מזרחיים וביתיים.

"לפני הכל, כמובן שמדובר בחוויה נהדרת ומיוחדת עבור הדיירים", ציינה השבוע רכזת התרבות של 'נופי מוצא', זיוה גרשון שהוסיפה, "לאחר מכן, הרי טיולים שכאלה הם גיבוש חברתי מסוג שונה בין הדיירים, כי לאחר שהם יוצאים מהמסגרת של הבית האינטראקציה ביניהם משתנה, האווירה משתנה וישנו יותר ויתור הדדי. כך הם זוכים להכיר צדדים שונים או חדשים, שהם לא הכירו האחד בשנייה לפני כן. בטיולים מסוג זה, שעל קיומם אנחנו מקפידים גם לאורכה של השנה כולה, לדיירים אף ניתנת הזדמנות להכיר מקומות חדשים בארץ שהם לא הכירו בעבר, להכיר אנשים חדשים ולאכול במקומות נוספים ומפתיעים. כמו שציינתי קודם, מדובר בחלק בלתי נפרד מהפעילות שאנחנו מעניקים לדיירי הבית לאורכה של השנה, כך שהם חיים חיי תרבות וחברה תוססים. לאחרונה ביקרנו בירושלים ויפו, צפינו בהצגה בבית מזי"א ולקראת השנה החדשה, צפויות לחבר'ה שלנו עוד פעילויות רבות ומגוונות".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?