דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ברוכה המוציאה אוכל מן האדמה

הזכייה של איתיאלה היאט בתכנית "מאסטר-שף" היא פתיחה נהדרת לפסטיבל האוכל הכפרי ה-21 של מטה יהודה. איתיאלה, אמא ל-3 ילדים ממושב מטע, ושותפה למיזם החקלאי "ירוקל'ה" ביחד עם בן זוגה, נסים בר-ששת, היא דוגמא מובהקת לעוצמה הטמונה במטבח הנשען על חומרים מקומיים ושואב את השראתו מהסביבה שבה הוא נמצא, קרי מהעושר הקולינארי של אדמת מטה יהודה והרי ירושלים.

"הזכייה של איתיאלה מעידה שאפשר למצוא עומק, עושר ואותנטיות קולינרית במרחבים הכפריים בארץ בכלל ובמטה יהודה בפרט”, אומרת מפיקת פסטיבל האוכל, אפרת (אפי) אליאסף גורפינקל מקיבוץ הראל, “איתיאלה ראויה ביותר ואנו שמחים שהיא חלק ממארג אדיר ומגוון של בשלניות ובשלנים המשתתפים השנה בפסטיבל". לאיחולים החמים הצטרפה גם מנהלת מחלקת התיירות במועצה, רוני עירון.

איתיאלה במטבח הביתי במושב מטע (צילום: שירן כהן שי )

את הזכייה של איתיאלה בתחרות המפורסמת ניתן להשוות לאירוע שהתרחש לפני יותר מ-30 שנה, שבו זכה יקב אלמוני ממושב בר גיורא לשבחים ממבקרת יין מפורסמת. ליקב הזה קראו "קסטל", שהפך לאחד היקבים המפורסמים בישראל ובישר את ראשית התנופה של חידוש תעשיית היין באזור מטה יהודה.

המיזם "ירוקל'ה חקלאות כתרבות" במושב מטע, הופיע לראשונה בשנה שעברה במסגרת פסטיבל האוכל ה-20 במטה יהודה שנדחה לחודש אוגוסט בגלל מיגבלות הקורונה. המיזם מופעל בבעלות משותפת על ידי נסים בר-ששת ושלו אטיאס, ומתמחה ביצירת עלי טעם תבלינים טריים פרחי מאכל ופירות יער בעונה.

בראיון לתכנית "חי בלילה", התייחסה איתיאלה לציון הגבוה שקיבלה, ולעובדה שהפכה למתמודדת הראשונה שזוכה בציון מאה משלושה שופטים שונים וציון 97 מהשופט הרביעי. "אני עדיין מעכלת את זה. אני פשוט מרגישה שנורא רציתי להביא את מה שאני אוהבת ואת מה שאני מתחברת אליו".

זה קשור למקום שאת גרה בו?
"בקורונה זה היה אחד המפלטים שלי עם הילדים בעיקר. זה המקום שבו הייתי יוצאת להתנקות וללכת כי בבית כבר לא יכולתי לזוז. זו באמת אחת התקופות שבה מאוד התחברתי למושב והבנתי את כל היתרונות".

השבחים שלהם זכתה איתיאלה, היו כרוכים בגישה המקורית שלה לבישול וההתבססות על חומרי גלם שצומחים כאן ועכשיו. "לא ידעתי שזה המסר שבאתי להעביר עד שהגעתי לכאן", היא אמרה בראיון, "אני יודעת שאני מאוד מחוברת לירקות וחומרי גלם מהאדמה, אבל פה זה קרה בכל משימה כמעט. אני ישר הולכת פשוט לפירות וירקות באופן אינסטינקטיבי, אני לא מפחדת מזה".

על ההתנסות בתכנית והזכייה אמרה איתיאלה: "אני לוקחת את הנושא של לא לפחד, להעז ולהקשיב לעצמי ולאינטואיציות שלי ואת זה שכל כך הרבה אנשים מאמינים בי, לפעמים יותר ממני. לא האמנתי שיש לי את הכוח הנפשי והפיזי לעבור את מה שעברתי ולהתעלות על עצמי ברגעים מאוד שפלים מבחינתי".

ההישג של איתיאלה מצטרף לשורה של מיזמי אוכל ויין משובחים שהתפתחו בשנים האחרונות באזור המזלג ובהם: יקב קטלב ממושב נס הרים, יקב נבו ממושב מטע, יקב סוסון הים ממושב בר גיורא, המסעדות פיצ'ונקה ו"בחצר אצל עופר" ועוד.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?