דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מיזם "הגן הבטוח" של מכון התקנים

על מנת להקטין את סכנות הפגיעה של ילדים בתחומי הגן והחצר, מכון התקנים הישראלי זיהה את הצורך בבדיקת בטיחות תכולת הציוד בפעוטונים ומשפחתונים וחיבר מפרט בדיקות ייעודי בשם "מבדק בטיחות של הגן הבטוח" שהותאם במיוחד לסכנות הנפוצות בסביבת הילדים.

המפרט מורכב מדרישות של תקנים ישראליים ותקנים בין-לאומיים במגוון תחומים. לדוגמה: הילכדות ראש, הילכדות צוואר, הילכדות אצבעות, סכנת חנק, מיקום וחוזק מתקני החצר, בטיחות צעצועים, בטיחות מיטות בטיחות המבנה ועוד.

הבדיקה מותאמות לציוד הנמצא בגן ומתבצעת פעם בשנה, במשך יום אחד, ע"י המהנדסים המנוסים והמיומנים של ענף הצעצועים. בסיום הבדיקה הגן מקבל תעודה להצגה בשטח הגן המציינת כי תכולת הגן נבדקה ע"י מומחי מכון התקנים הישראלי ונמצאה בטוחה לשימוש מסכנות מיידיות.

ארגון התאחדות מעונות היום הפרטיים, בו חברים למעלה מ-130 מפעילי מעונות יום, הצטרף למיזם הגן הבטוח של מכון התקנים הישראלי. עד כה קיבלו מאות פעוטונים ומשפחתונים ברחבי הארץ את תעודת הגן הבטוח של מכון התקנים הישראלי.

מהעמותה הרשומה של ארגון התאחדות מעונות היום הפרטיים נמסר כי ההצטרפות למיזם הגן הבטוח באה על רקע חוק הפיקוח של מעונות יום לפעוטות התשע"ט 2018, שיכנס לתוקף ב 1.9.19, שהותיר ציבור שלם של גננות ואנשי חינוך עם בעיות ביורוקרטיות מול השלטון המקומי ומול הדרישות לשינוי מבנים והתאמתם לגני ילדים.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?