דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מיקי לוי: הליכוד 40 שנה בשלטון – הגיע זמן להחליף

                               

"הציבור צריך להחליט אחרי 14 שנים שבהן ראש ממשלה נמצא בשלטון, ראש ממשלה שנגדו מוגשים תיקים באישומים מאוד קשים של שוחד, מירמה, והפרת אמונים...האזרחים צריכים לבחור, בין ממשלה עם בן גביר, סמוטריץ וליצמן לבין ממשלה שפויה בראשות יש עתיד", כך אומר ראש מטה יום הבחירות של רשימת "יש עתיד", ח"כ מיקי לוי.

לוי מתגורר במבשרת ציון אבל האחריות שלו היא כלל ארצית. "יש עתיד" מסתמנת כמפלגה בעלת הנוכחות בשטח הגבוהה ביותר מבין כל שאר המפלגות. לדבריו, ביום הבחירות יפעלו למעלה מ-6000 פעילים של "יש עתיד" בתחומים שונים ובהם פיקוח על טוהר הבחירות, הבאת מצביעים, עידוד ונוכחות בשטח. "אני מנהל יום בחירות בפעם השישית, התחושה שלי היא מצוינת. יש לנו את השטח הטוב ביותר שפרוש בכל חלקי הארץ ו-90% מהם מתנדבים, וזה הרבה יותר טוב מפעילים בשכר", הוא אומר.

 

מה הטענות העיקריות שלך כלפי הממשלה הקיימת?

 

"ראשית ניהול גרוע של אירוע הקורונה. הכלכלה לא נוהלה כמו שצריך. עסקים נסגרו באלפיהם, כ-90 אלף עסקים נסגרו, זה פי שניים משנה קודמת. הכלכלה מרוסקת נצטרך להעלות אותה לפסים הנכונים. הנושא השני הוא טיפול בבריאות, בחוסר מיטות ובחוסר מיחשוב. צריך להקים עוד בית חולים בדרום ועוד בית חולים בקריות. מנהלי בתי החולים לא צריכים לבוא כל שנה ולהתחנן לוועדת השרים. המצוקה של בתי החולים היא לא באשמתם. הנושא השלישי זה החינוך. הייתה שנה אבודה וצריך להחזיר את דור העתיד לתלם ולקדם לימודי מתמטיקה, אנגלית ומחשבים, שהם מקצועות העתיד. במקביל, צריך להוריד את מספר התלמידים בכיתות, אולי בשיטה של משמרות כמו שאני למדתי כילד. הנושא הרביעי זה אנחנו. נתניהו, ממניעים אישיים, ריסק אותנו מבחינה חברתית. חזרנו להיות שבטים, מפוצלים, שונאים. הכל מתחיל בשמאלנים ובוגדים. כדאי להזכיר לכל מי שמדבר בשפה של שנאה שכאשר אנו נלחמים אין הבדל בצבע הדם".

 

אתה מרגיש שהציבור מוכן לקלוט את המסרים האלה? נדמה שהכל מסתובב סביב "כן ביבי – לא ביבי"?

 

"אלה לא מסרים זו אמת לאמיתה. שכל אחד יבדוק את ארבעת התובנות האלה. אנחנו היחידים שמסוגלים להקים ממשלה שפויה, כזו שתטפל באוכלוסייה. עד לפני ארבע שנים נתניהו היה בסדר, מרגע שנפתחו החקירות כולנו עובדים אצלו וכפופים לאינטרסים פרטיים".

 

ראש הממשלה הפנה את מאמציו לגיוס תמיכה בציבור הערבי. במקביל, הוא אומר שתקימו ממשלה עם הרשימה המשותפת. איך אתם מגיבים לזה?

 

"ערביי ישראל הם 20% מתושבי המדינה. אזרחים. הם לא הולכים לשום מקום ואנחנו לא הולכים לשום מקום. עד מתי השנאה במדינה הזו תפעפע? אני מצביע על ראש הממשלה שאמר אמירות בסגנון: הערבים נוהרים בהמוניהם לקלפיות, הערבים תומכי טרור ועכשיו כשהוא מרגיש שהכיסא שלו מתנדנד הוא מחבק את הבוחרים הערביים. כדאי לזכור שכאשר ראש הממשלה רצה לפזר את הכנסת הוא גייס את המשותפת כדי שתצביע עם הליכוד, כשהוא רצה למנות מבקר מדינה חדש מטעמו הוא שוב גייס את המשותפת".

 

איך אתה מתייחס להתגברות מעשי האלימות, הירי והרצח בחברה הערבית?

 

"יש הידרדרות בביטחון האישי במקומות נרחבים וצריך לעשות מעשה. בעשרים השנה האחרונות המשטרה כמעט לא גדלה. זו האחת המשטרות הקטנות בעולם ביחס לאלף תושבים. המשטרה קטנה מאוד על הצרכים של מדינת ישראל ויש לנו תכנית מפורטת איך להחזיר את הביטחון האישי. ראיתי את הגדר הפרוצה באזור עמק האלה, צריך לחשוב אולי להקים גדרות אבן במקומה".

 

המגזר הכפרי מוטרד מהאכיפה הדרקונית של תיקון 116 "חוק קמיניץ". אתם מציעים לשנות משהו בנושא זה?

 

"אנחנו התחייבנו למגזר הערבי ולמגזר הכפרי להקפיא לשנתיים-שלוש את האכיפה של התקנות כדי לבדוק את הנושא. יש בעיות משפטיות ויש בעיות של קרקעות מדינה. המלצנו להקפיא את חוק קמיניץ ונקים ועדה מקצועית שתגיש את המלצותיה".

 

יש מאבק על ליבו של מגזר העצמאים והעסקים הקטנים. אתם מצליחים לגייס שם תמיכה?

 

"כשלפיד היה שר אוצר הוא קידם הפרדה של חישוב מס מכנסה לבני זוג העובדים באותו עסק. זה הביא לחלוקה צודקת ושוויונית יותר של ההכנסות בעסק לבני הזוג. המהלך עלה לממשלה 800 מיליון שקל ותיקן עוול של שנים. קידמנו בזמנו גם את חוק תשלום מע"מ במזומן שהקל מאוד על העסקים הקטנים, קידמנו חובת תשלום חשבוניות למשרדי ממשלה בשוטף +45 בלבד, קידמנו חובה לפצל מכרזים כדי למנוע השתלטות של ספקים גדולים מעטים על מכרזים ציבוריים. יש לנו תכנית לעודד את המגזר העסקי".

 

לסיכום, ביום רביעי אתה מתעורר למצב שבו יש עתיד מצליחה להקים ממשלה?

 

"אתה יודע למי ניתנה הנבואה. בערוץ 11 הגענו אתמול (16.3) ל-20-21 מנדטים. הציבור יודע להעריך את מה ש"יש עתיד" עשו. אני סומך על אזרחי מדינת ישראל, שיבחרו על פי תפיסות העולם שלהם. אם הם רוצים ממשלה שפויה, אנחנו האלטרנטיבה היחידה לשלטון הליכוד של 40 שנה ולשלטון נתניהו של 14 שנה".

 


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?