דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מכת קורונה בקרית יערים : 18 חולים ו-1500 איש בבידוד

לוחמי האש מחטאים שטחי ציבור בקרית יערים

היישוב החרדי קרית יערים (טלזסטון) צפוי להפוך ליישוב הראשון בישראל שיוטל עליו סגר כללי. כך עולה מדברים שאמר השבוע שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, ומהודעה של משרד הפנים כי יוזרם ליישוב תקציב חירום מיוחד. במקביל, השבוע בוצעו פעולות חיטוי נרחבות ביישוב מוכה הקורונה.

בקריית יערים נרשמה ההתפרצות החמורה ביותר של הקורונה בישראל. ביישוב מתגוררים כ-1200 בתי אב ובהם כ-6000 נפש, המשתייכים רובם ככולם לציבור החרדי. נכון ליון רביעי השבוע (18.3) אובחנו ביישוב כ-18 חולים מאומתים ועוד כ-1500 השוהים בבידוד.

שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר ביום שלישי השבוע כי "יש מקום מסוים בישראל שיש בו ריבוי גדול של מקרים. שוקלים לעשות סגר על ישוב אחד". בהמשך דווח כי גם המשטרה מבקשת להטיל סגר כולל על היישוב.

האתר 'בחדרי חרדים' דיווח היום כי ראש המועצה המקומית קרית יערים, יצחק רביץ, ביקש להכניס את היישוב לסגר כללי. כמו כן, הוא פנה למשרד הפנים בבקשה לקבל סיוע תקציבי לאור המצב שאליו נקלעה המועצה ובידודם של כ-1,500 תושבים.

ממשרד הפנים נמסר כי המנכ"ל, מרדכי כהן ואגף התקציבים במשרד הפנים, פועלים לזירוז ההליך הביורוקרטי במטרה להעביר ליישוב סיוע ראשוני בגובה של כחצי מיליון שקל, שיסייע למועצה במצוקה התזרימית שבה היא שרויה.

ביום רביעי השבוע פעלו לוחמי האש מתחנת בית שמש לחיטוי מרחבים ציבוריים ביישוב, החשודים כנגועים בנגיף, ובהם תחנות אוטובוס, מרכזים קהילתיים וגני שעשועים. מפקד תחנת בית שמש, טפסר משנה ראובן (דובצ׳ק) יצחק: ״במסגרת המאמץ הלאומי הנרחב לעצירת התפשטות נגיף הקורונה לוחמי האש מתחנת בית שמש חיטאו וטיהרו מרחבים ציבוריים ביישוב טלזסטון, אנו מבקשים מהציבור להישמע להנחיות כוחות החירום על מנת לצמצם את התפשטות הנגיף״.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?