דלג לתוכן העמוד
יום שני, 14 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מנהלת מחלקת התיירות במטה יהודה בדרך למרתון הראשון

"גם מסע של 10 קילומטר מתחיל בצעד אחד", רוני עירון

התרגשות במחלקת התיירות במטה יהודה: אחרי חודש דצמבר גדוש בפעילות והתרוצצויות סביב "פסטיבל היין נאמן למקום", יוצאת מנהלת המחלקה, רוני עירון, למשימה אתגרית נוספת: ריצת מרתון שלמה במסגרת מרתון טבריה.

עירון, 40, תושבת מוצא עילית, נשואה+2 , היא ספורטאית מגיל צעיר, בוגרת תואר ראשון במכון ווינגייט, שזנחה את העיסוק בספורט לאחר שתי לידות, והקדישה את מעט הזמן הפנוי שנותר לה להרחבת השכלתה האקדמית בה סיימה תואר שני במינהל ציבורי.

לפני שנים אחדות נפתחה קבוצת ריצה לאימהות מהגן של בנה והיא התחילה לרוץ איתן. עם הזמן הקבוצה גדלה ושינתה את פניה, מכמה אימהות ביישוב לקבוצה גדולה, ובשנתיים האחרונות מקבוצה חובבנית למקצועית, המורכבת מגברים ונשים יחד הנקראת 'לילך ארליינס'. "מדובר בקבוצה מאוד משפחתית ותומכת, אנחנו עושים ביחד אירועים חברתיים ותומכים אחד בשני", היא מספרת.

עירון הייתה מאוד גאה בעצמה על כך שחזרה לעסוק בספורט. היא השתתפה במרוץ הנשים בירושלים ומרוץ הלילה של תל אביב במקצה של 10 ק"מ. בדיוק לפני שנתיים במהלך האימונים שלה למרוץ הלילה של תל אביב, אבא שלה עבר אירוע לב וכשהיא באה לבקר אותו בטיפול נמרץ, היא הדביקה לו את מספר החולצה שלה למיטה שלו וכתבה, "גם מסע של 10 קילומטר מתחיל בצעד אחד".

היא המשיכה להתאמן והשתתפה במרוץ חצי מרתון תל אביב. אחרי שעשתה את חצי מרתון טבריה חלה נקודת תפנית, והיא הבינה שהיא רוצה לעשות מרתון שלם. ביחד עם המאמנת, לילך שי והתזונאית ענת היימן –פז, היא בנתה תוכנית אימונים.

לדבריה, הסיבות להמשיך לרוץ הן הרצון להתמודד עם יעדים חדשים, חיזוק תחושת השליטה והבטחון בגוף ("דבר שהיה לי חסר מאוד לאחר הלידות”), תחושת סיפוק והגשמה עצמית וזמן איכות לעצמה. "התמיכה מהבית היא הכי חשובה לי, בזכות הפרגון והתמיכה של בעלי צחי, רץ אולטרה בעצמו הכל אפשרי (הוא ילווה אותי חלק מהמירוץ)", היא מוסיפה.

כאמור, ב-3/1 תרוץ עירון לראשונה את מרתון טבריה המלא. היא בחרה להקדיש את ריצת המרתון לאבא שלה ראובן, שתמיד תומך ודוחף אותה לעסוק בספורט ולחבר ילדות בשם יובל לסטר קידר ז"ל, נכה צה"ל שנפטר לפני חודשיים במפתיע, לאחר סיבוך ממכה שקיבל בעת נפילה בעקבות התקף אפילפסי, עמו נפגשה על קו הזינוק בחצי מרתון טבריה בשנה שעברה. השניים נהגו להיפגש כמעט מדי יום באזור סכר בית זית, שם התאמן יובל ז"ל עם קבוצתו.

מרתוןWinner טבריה הבינלאומי מציין השנה 43 שנה לקיומו והוא נחשב למרתון הוותיק בישראל, כאשר מקצה המרתון יתקיים במסגרת אליפות ישראל של איגוד האתלטיקה. המרתון, הידוע בעולם כ-Sea of Galilee Marathon, יתקיים ביום שישי ה-3/1/2020 והוא יסמן את תחילתה של עונת המרתונים הבינלאומיים. השנה מחכים לכם 3 מקצים במרתוןWinner טבריה: מרתון מלא של 42.2 ק"מ, מקצה חצי מרתון לאורך 21.1 ק"מ ומקצה 10 ק"מ. המרתון צפוי לארח כ-7,000 רצים ורצות. זו השנה הרביעית שחברת מרתון ישראל מובילה, מפיקה ומשווקת את מרתון זה לצד עיריית טבריה.

לפרטים ולהרשמה אתר: www.marathonisrael.co.il

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?