דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 16 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מנכ"ל משרד התיירות: זה הזמן לחזק את התיירות במטה יהודה

משתתפי הסיור בביקור ב"חוות פטל ארץ" במושב תעוז (צילום: דוברות מטה יהודה)

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, אירח השבוע את מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, לסיור עבודה מקצועי ברחבי המועצה. לסיור התלוו גם מנהלי תחומי התיירות הכפרית, השיווק התיירותי והאירוח של המשרד ובמהלכו התקיימו פגישות היכרות עם בעלי עסקים מתחום הלינה הכפרית (צימרים), בעלי יקבים ותיירנים מתחומים נוספים.

הביקור החל במלון בלמונט בקיבוץ צובה, שם סקר ויזל את הייחוד של המרחב הכפרי במטה יהודה הכולל שמונה מלונות, מאות חדרי תיירות כפרית, עשרות עסקים קולינריים, אטרקציות תיירותיות וכן כ-40 יקבים. ויזל ציין את יתרונותיו של האזור, כולל הפוטנציאל הגלום בו לאירוח תיירות נכנסת בעיקר בעקבות מיקומו המרכזי והיות התיירות מנוע כלכלי מוביל באזור ומקור פרנסה למאות משפחות במטה יהודה. הוא הזכיר את מאבק המועצה בוועדות הגבולות השונות שנועדו לכרסם במרחב הכפרי לטובת הרחבות עירוניות.

האחראי על ענף התיירות בקיבוץ צובה, סיפר על האתגרים הרבים איתם מתמודדים עסקי התיירות בתקופת הקורונה. נציג פורום הצימרים והלינה הכפרית במטה יהודה, איתן חברוני, סיפר על ההפסדים הכבדים שנגרמו לבעלי הצימרים בשנה האחרונה ועמד על הצורך לכלול את נושא הצימרים בקמפיינים התיירותיים.

משתתפי הסיור ביקרו בפרויקט התיירות החקלאית "חוות פטל ארץ" במושב תעוז, ושם הודגש הצורך במתן תמיכה וייעוץ לפיתוח האגרו-טוריזם (תיירות חקלאית) במרחב הכפרי כולל תחום יערות המאכל. הסיור הסתיים בביקור ביקב 'מוני', סמוך למנזר דיר ראפאת ובתצפית אל עמק שורק, שם הציגה מהנדסת המועצה, אדריכלית מיכל נאור ורניק, את התכנית לפיתוח תוואי הנחל מבחינה תיירותית עם דגש על שימור אזור יין חקלאי במקום.

ראש המועצה, ניב ויזל: "שמחתי לארח את מנכ"ל משרד התיירות וצוותו, אשר רואים עין בעין את הצורך של המועצה לשמר ולקדם את ענף התיירות בעת הזו. אני מאמין כי בכוחות משותפים ניתן לתמוך בעסקים בצורה מיטבית, לעזור להם לצלוח את המשבר ולייצור מנוע צמיחה לאומי ואזורי לעתיד".

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "הביקור במטה יהודה הדגיש את המוצר התיירותי החזק שקיים בין ירושלים לתל אביב ואת האפשרויות לחיבורים למותגי התיירות המובילים של המשרד. לאחר שנים של שבירת שיאים בתיירות, משבר הקורונה פגע בענפי התעשייה אך ייצר הזדמנויות רבות וזה הזמן לחזק ולייחד את המוצרים התיירותיים במטה יהודה באמצעות שיתופי פעולה וחיבורים הכוללים את המועצה, המועצות השכנות, משרד התיירות, גורמי ממשלה נוספים וענפי התיירות בשטח".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?