דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 05 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מספר שיא של נגני הרכבים ב'יד חריף'

250 חניכים מנגנים השנה בעשרות הרכבים שונים הפועלים במחלקה למוסיקה

בקיץ הם יופיעו באוסטריה ובצ'כיה. נגני הרכב הג'אז בהופעה בפראג

לקראת הישורת האחרונה של השנה מפרסמים השבוע במרכז לאמנויות 'יד חריף' נתונים מרשימים על פעילות השנה החולפת. כך למשל, במחלקה למוסיקה חברים השנה כ-250 חניכים בהרכבים השונים, מספר שיא של כל הזמנים ותוצאה של עבודה מקצועית ופתיחה בלתי פוסקת של הרכבים חדשים כדוגמת תזמורת הביג-בנד והרכב מוזיקה מקורית שנפתחו בחודש ספטמבר האחרון עם פתיחת שנת הפעילות 2015/2016.

"התחלנו את השנה בהרכבים מלאים החל מהשבוע הראשון", אומר טל בן אור, מנהל המרכז. "250 חניכים זה מספר עצום שמעיד על העבודה הקשה וההתמדה שלנו לאורך השנים. ברוח מדיניות המועצה מחובר המרכז לפעילות בלתי פוסקת בקהילה. ההרכבים האקוסטיים, התזמורת הבוגרת, התזמורת הצעירה, אנסמבל כלי הקשת, אנסמבל גיטרות, המקהלה הצעירה והרכבים משלוחת עדולם בשיתוף פעולה של מגמת המחול, הופיעו השנה באולמות בנחושה ובכפר אוריה. האולמות היו מלאים לחלוטין וניכרה התרגשותם של הילדים על הבמה, כמו גם הפרגון הרב מהקהל המקומי".

בן אור הוסיף, כי "מי שאמון על השינוי הגדול הוא עומרי מונטה רכז המחלקה, שעובד ב'יד חריף' החל משנת 2010, מרכז את מגמת המוסיקה של תיכון הר-טוב והחל מהשנה קיבל לידיו את ריכוז המחלקה למוסיקה".

בימים אלה החלו ביד חריף בהכנת תכניות המחלקה לשנת הפעילות הבאה. ביום שני האחרון (4.4) נערך בהיכל התרבות האזורי בקיבוץ צרעה מופע מחווה למלחין יוני רכטר ובו ניגנו 50 חניכים ממספר הרכבים בו זמנית, בטווח גילאים רחב מגיל 10 ועד גיל 18. בערב זה עלו על במה אחת כל ההרכבים, התזמורות והמקהלות של המחלקה למוסיקה. מופע תזמורות נוסף מתוכנן לסוף חודש מאי, ובמהלך הקיץ ייצאו מספר הרכבי מוסיקה לסיבוב הופעות בצ'כיה ובאוסטריה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?