דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 23 בינואר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מעגל תנועה יוקם בצומת שריגים

"זה מאבק שהתושבים עשו". ההפגנה בצומת שריגים, אוקטובר 2015

בשורה משמחת לתושבי חבל עדולם בכלל ולתושבי שריגים-ליאון, גבעת ישעיהו, צפרירים, עגור ולוזית בפרט: מעגל תנועה חדש עתיד לקום בצומת גבעת ישעיהו - שריגים, כך הודיעה השבוע המועצה האזורית מטה יהודה. הצומת המסוכנת ידעה תאונות רבות ובהן גם תאונות קטלניות.

צומת שריגים מוכרת כצומת מסוכנת שבה התרחשו תאונות רבות. משנת 2003 התרחשו בצומת מעל 70 תאונות, בהם נהרגו כחמישה בני אדם ונפגעו מעל 200 בני אדם. בעקבות ריבוי התאונות במקום כונתה הצומת "צומת הדמים".

המאבק להסדרת הצומת המסוכנת החל לפני כשלוש שנים לאחר תאונה קטלנית שאירעה בצומת בין רכב פרטי למשאית סמוך לצומת שריגים, ובה נהרגה תושבת בית שמש, קרן כהן ז"ל (30). בעקבות התאונה פרצה מחאה בקרב תושבי שריגים, גבעת ישעיהו וצפרירים, אשר בעבר דרשו פתרון תחבורתי לצומת המסוכנת. התושבים יצאו להפגין בצומת ביחד עם בני משפחתה של קורבן התאונה ודרשו את הסדרתה באופן מיידי.

בראש המאבק התייצבה לוטם נגב, עורכת דין ממושב צפרירים, ששלחה מכתבים לראש המועצה האזורית ולמנכ"ל חברת נתיבי ישראל בו היא מתארת את המצב בשטח וקוראת לרשויות למצוא פיתרון לבעיית הקטל בכבישים בצומת המסוכן.

"קיימנו הפגנה גדולה והחתמנו עצומה של כאלף איש מתושבי האזור, הקמנו דף פייסבוק ושלחנו מכתבים שוב ושוב. המכתבים שלי מצאו את דרכם לוועדה הבינמשרדית שהכירה בצומת כמוקד סיכון", סיפרה עו"ד נגב השבוע, “ומיד לאחר מכן התחלנו ללחוץ על הוצאה לפועל של שדרוג הצומת. עכשיו הודיעו כי זה מיועד לרבעון השלישי של 2018 ואנו עוקבים בכליון עיניים כדי לראות שאכן הפרויקט מתבצע".

מן המועצה האזורית מטה יהודה נמסר כי, קידום מעגל התנועה בצומת שריגים מגיע בעקבות מאמצים שכנוע רבים של המועצה אל מול ועדת החריגים במשרד התחבורה, להכניס לסדר היום את נושא הפתרון התחבורתי בצומת המסוכנת. כתוצאה ממאמצים אלה, יוקם בצומת מעגל תנועה חדש שעתיד לפתור את הסכנה בצומת. על פי הערכות המועצה, העבודות בכביש יחלו ברבעון השלישי של שנת 2018 כלומר סביב חודש יולי, ע"י נתיבי ישראל.

עו"ד נגב מתחה ביקורת חריפה על נסיונות של גורמים שונים לקחת קרדיט על הקמת מעגל התנועה. “זה סילוף עובדות. מקומם אותי שמשהו שאני ותושבי האזור עשינו במו ידינו ומישהו במועצה רוצה היום לקחת עליו קרדיט. זה מאבק שהתושבים עשו והקדישו מזמנם הפרטי, המהלך היה ביחד עם המועצה, אבל הקרדיט שייך לתושבים".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?