דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

סיפור על ארנק ועל שכנות טובה

יותר מאזרחות טובה. מימין לשמאל: אבא של מוחמד, רון טבו, מוחמד הייכל

לפני מספר ימים נסע רון טבו, חבר קיבוץ מעלה החמישה, על הקטנוע שלו לעבודתו כמנהל הכספים במלון של הקיבוץ. ליד שער היציאה מהקיבוץ החליק ארנקו של טבו מהכיס ונפל על הכביש. למזלו מי שמצא את הארנק היה שכן טוב מהאזור.

ארבעת אחי משפחת הייכל מעין נקובא, הם הבעלים של חברה להובלת מכולות פסולת בניין. באותו היום, פינה הבן הצעיר מוחמד הייכל, מכולה ממעלה החמישה. ביציאה מהקיבוץ הבחין בארנק הנופל מכיסו של טבו. הייכל עצר את המשאית אבל רוכב הקטנוע כבר נעלם.

"היה לי ברור שאני לא נוגע במה שיש בארנק עוד לפני שפתחתי אותו", אמר השבוע מוחמד. הוא לקח את הארנק לביתו, שם החלו הוא ואביו לחפש את זהות בעל הארנק. "בסוף הצלחנו למצוא דוגמה של צ'ק שעליו הופיע מספר הטלפון של רון והתקשרנו אליו", מספר האב.

טבו הגיע לקחת את הארנק והשכנים הטובים הזמינו אותו לקפה כמיטב המסורת. כשהגיע לכבד את הזמנתם וישב עם בני המשפחה על המרפסת של הבית בעין נקובא, לא הסתיר טבו את התרגשותו. "היה בארנק מלא כסף וגם הרבה שטרות של אירו, כי בדיוק חזרתי מחו"ל", הוא מעיד, "שלא לדבר על כל הכרטיסים, התעודות והמסמכים. מה שמוחמד עשה זה יותר מאזרחות טובה, זו שכנות טובה ואני שמח שהתמזל מזלי שהוא זה שמצא את הארנק ולא מישהו אחר...".

"הכל זה חינוך מהבית ומאלוהים", מסכם אבי המשפחה שהתגלתה כמשפחה בעלת אמונה דתית חזקה, "את כל הבנים שלי חינכתי להיות אנשים טובים, מאמינים ומקיימים את מצוות אלוהים. כשהם רואים שכן בבעיה, הם יעזרו לו בלי לשאול שאלות".

 

אורי בן חיים

yoti_1@kanavim.com

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?