דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 25 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מפוטרי קורונה יוכשרו לתפקידי לבורנטים במעבדות בתי"הס

בעקבות מחסור של כ-800 לבורנטים במעבדות בתי ספר העל יסודיים הכריזו השבוע "קרן מעגלים" ומרכז השלטון המקומי על פרויקט משותף שיאפשר למאות עובדים, שפוטרו או הוצאו לחל"ת בעקבות משבר הקורונה, להכשיר עצמם לעסוק כלבורנטים במעבדות בתי הספר העל יסודיים.

הגוף האקדמי שיבצע את ההכשרות ברחבי הארץ הוא "סמינר הקיבוצים", השלטון המקומי יקצה את המעבדות בכל הרשויות בהן יועברו הקורסים ושרות התעסוקה ידאג לגייס מועמדים העונים על הקריטריונים של הקרן, מבין מפוטרי הקורונה או עובדים שהוצאו לחל"ת. ואילו הרשויות המקומיות יקלטו למערכת החינוך את בוגרי הקורס.

הקורסים ימומנו באמצעות "קרן מעגלים", ללא כל השתתפות מצד העובד וזאת בתנאי שהעובדים עומדים בקריטריונים של הקרן: עובדים בני 45 ומעלה המועסקים לפחות 7 שנים ב ”מקצוע שוחק”.

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס: " הסבה מקצועית היא אחת הדרכים האפקטיביות ביותר לצאת מהמשבר הכלכלי ולאפשר לרבים להתפרנס ולעבוד בכבוד אחרי המהלומה שספגו במהלך משבר הקורונה. אנחנו גאים לקחת חלק בתהליך ולחבר בין האנשים למקצוע הנדרש".

מנכ"ל שירות התעסוקה, רמי גראור: "אחד המפתחות החשובים להתמודדות נכונה עם המשבר התעסוקתי החמור שבא בעקבות הקורונה הינו הכשרה מקצועית. שיתוף הפעולה בין קרן מעגלים, מרכז השלטון המקומי ושרות התעסוקה מביא למכפלת כוח - חיזוק משלח ידם של דורשי העבודה ובמיוחד בהתאמה לצרכי השוק והמעסיקים. זוהי רק ההתחלה. בכוונתנו להעמיק את הקשר בין הגופים במטרה לסייע לכמה שיותר אנשים בחיזוקם ושילובם במעגל העבודה"

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?