דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מפלגת החקלאים "צומת" פתחה את הקמפיין לכנסת בגבעת יערים


מפלגת צומת, כנס גבעת יערים, 7.8.19

אתמול (יום רביעי 7.8.19) התקיים כנס בחירות של מפלגת החקלאים "צומת" במגרש הכדורסל של מושב גבעת יערים. בכנס נכחו עשרות תומכים מכל מושבי מטה יהודה. המועצה האזורית מטה יהודה מונה 57 יישובים, מתוכם 42 מושבי עובדים המהווים 10% מכלל המושבים בארץ

הדוברים של מפלגת "צומת" וכן נציגי המושבים הציגו את המצע של המפלגה, המתמקד בשמירה על נכסי בעלי הנחלות החקלאיות בכל רחבי הארץ, ענו לשאלות הציבור שהגיב במחיאות כפיים סוערות.

בכנס הוצגו דוגמאות רבות להתעמרות בתושבים מצד רשות מקרקעי ישראל וכן מצד ממשלת ישראל. כמו כן נדונו המשמעויות של אכיפת תיקון 116 על ידי פקחי היחידה לאכיפת דיני מקרקעין של משרד המשפטים והקנסות הגבוהים שבעלי הנחלות מחוייבים בהם, קנסות המאיימים למוטט אותם מבחינה כלכלית ונפשית.

פעילי מפלגת צומת טענו בכנס כי רק כוח פוליטי משמעותי בכנסת יוכל להביא לפתרונות של הבעיות הרבות הקשורות במגזר החקלאי ולהתיישבות העובדת, "רק חקיקה תציל את הבית של כולנו", הם הדגישו.

פעילי "צומת" במטה יהודה, צמח בן אהרון מגבעת יערים ודני גלבוע מאבן ספיר, אמרו בסיום הכנס כי התחושות טובות ונראה כי "מפלגת צומת הולכת בדרך הנכונה לשמור על הבית שלנו... נלחמים על הבית זאת לא רק סיסמה ולא קלישאה”.
לטענת בן אהרון, המועצה האיזורית מטה יהודה נמצאת בדרך לקריסה כלכלית בעקבות סגירת מאות עסקים ודירות להשכרה, והקנסות גבוהים לבעלי הנחלות. “אני רוצה לברך את הבאים לכנס המוצלח במושב שלנו. אנו גאים להיות שותפים ופעילים בדרך. הדרך קשה אבל למען מטרה טובה”, הוא סיכם את כנס הבחירות הראשון.

מפלגת צומת, כנס גבעת יערים, 7.8.19

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?