דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 16 ביוני 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מרוץ תנ"ך-תש"ח: המסלול קוצר ל-101 ק"מ

המסלול קוצר ל-101 ק"מ. מפת מרוץ תנ"ך- תש"ח 2018

370 קבוצות יתמודדו השנה במסגרת מרוץ תנ"ך-תש"ח שיתקיים בתאריכים 11-12 אוקטובר. החידושים העיקריים: המסלול הוותיק שהשתרע על 210 ק"מ קוצץ להיקף של 101 ק"מ בלבד, והתווסף מקצה של חצי מרתון שבו ירוצו המשתתפים בין יקבי האזור.

מרוץ תנ"ך-תש"ח הראשון יצא לדרך בשנת 2013 כיוזמה עצמאית וזכה לחסות המועצה האזורית מטה יהודה. לפני שנתיים זכה המרוץ להיכלל במסגרת סדרת המירוצים הבינלאומיים HTC (Hood To Coast).

המסלול המקורי השתרע על 210 ק"מ מפרכים שעברו בגבולות המועצה האזורית מטה יהודה. לדברי אחד היזמים, יעד ביטנר, ההחלטה לקצר את המסלול להיקף של 101 ק"מ נובעת מרצון לפתוח את המרוץ למשתתפים נוספים ולהתאים את המאמץ הנדרש לימי החום של אוקטובר. "הקטעים הארוכים קשים מאוד לרוב האצנים. זה גם יותר נכון מבחינת מזג האוויר. ריצות החום הן מאוד קשות והיום יש יותר מודעות לכך".

לדברי ביטנר השינוי במסלול הריצה לא פגע בנכונות להשתתף במרוץ. "חשבנו שזה יפגע באטרקטיביות של המרוץ, אבל התבדינו. מספר הקבוצות גדל באופן משמעותי והצטרפו כמעט 80 קבוצות חדשות. חידוש נוסף הוא מסלול חצי מרתון שינוע בין יקבי מטה יהודה".

במרוץ ישתתפו יותר מ-2000 אצנים ולכבודם יוקם כפר תנ"ך-תש"ח בסמוך לקיבוץ נחשון. במתחם יוכלו האצנים לנוח בין המקצים השונים, ליהנות מדוכני מזון ומהופעות מוסיקליות שבמרכזן הופעה של הזמרת סי היימן. במסגרת הקבוצות ישתתפו גם כעשר קבוצות מחו"ל, חלקן מדרום אפריקה וחלקן מארצות הברית. במרוץ יסייעו גם כ-200 מתנדבים תושבי מטה יהודה.

ביטנר שיבח את שיתוף הפעולה עם המועצה האזורית מטה יהודה. "שיתוף הפעולה עם המועצה הוא מצוין. זה הבית של המרוץ. היה לנו קשר מעולה עם מנהל מחלקת התיירות, ערן אוחנה, וכעת יש לנו שיתף פעולה מעולה עם משה סויסה ושרית עוזרי".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?