דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 ביוני 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מרכז היום של ותיקי מטה יהודה חוזר לפעול


 

"אנחנו לא יכולים להיות יותר בבית- הלב נשבר", "המפגש עם החברים חסר לי מאוד- מתי תפתחו?", "אני מתגעגע לכל החברים", כך התבטאו ותיקי מטה יהודה הפעילים במרכז היום בנחם במהלך החודש האחרון.

ידוע שהישיבה בבית בצל המלחמה והמתח מקשים מאוד על כולם ובעיקר על הוותיקים. קל וחומר על הוותיקים המתגוררים בגפם. חברי מרכז היום  אשר רגילים לחברותא וליציאה מהבית לפעילויות, שיוועו ליום שבו מרכז היום, הבית השני שלהם, יחזור לפעול.

לנוכח המצוקה עשה צוות מרכז הים מאמצים רבים להחזיר את הפעילות לסדרה, וזאת בכפוף להנחיות פיקוד העורף. השבוע (5/11) חזרו הוותיקים לפעילות במרכז היום שהיה סגור כחודש מפרוץ המלחמה ורבים מהם שמחו על האפשרות לצאת ולפגוש חברים וחברות ותיקים.

מנכ"לית העמותה ומנהלת מרכז היום של ותיקי מטה יהודה, ענת בן זקן: "מרכז היום היה סגור במשך 4 שבועות. בביקורי הבית השוטפים שערכנו בבתי הותיקים וכן בשיחות הטלפוניות היומיומית עימם, שמענו וזיהינו את המצוקה. השתדלנו להביא את מרכז היום לביתם בעזרת ערכות יצירה מותאמות לכל אחד ואחת וכן חידונים מאתגרים להפגת השעמום והמתח. כשזיהינו שיש צורך מיוחד, גם דאגנו  לסיוע מקצועי בהתאם".

לדברי בן זקן במהלך התקופה שבה היה מרכז היום סגור לפעילות הוקמה קבוצת ווטסאפ לחברי המרכז והיא שקקה חיים. "הם שיתפו בדרישות שלום, מתכונים, תמונות שלהם עם ערכות היצירה, תמונות של  נכדים מגויסים וסרטונים מחזקים צוות המרכז הפיץ סרטונים עם תרגילי התעמלות, הרצאות קלילות, מוזיקה ומידע חשוב".

"ההחלטה של פתיחת מרכז היום בהנחיית פיקוד העורף והמועצה הפיחה בנו בטחון ושמחה רבה", ממשיכה בן זקן, "כבר ביום הראשון בפתיחה, היתה נוכחות של 90% והאווירה הייתה מיוחדת כשכולם הסתובבו עם מדליה של דגל המדינה עם כיתוב "חזקים בעורף". המלחמה עוד לא תמה, אך בקרב על מצב הרוח של חברי מרכז היום – אין ספק שההחלטה על פתיחת המרכז ניצחה".


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?