דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מרעיון למציאות בשיתוף פעולה

בעולם קיימת מגמה של פיתוח עסקים מהבית. בזכות הטכנולוגיה, גדלות האפשרויות ותחומי המקצוע ומקצועות מסורתיים יכולים להפוך ליזמות עסקית רעננה ולהגדיל את פוטנציאל ההשתכרות. זוהי אפשרות קוסמת במיוחד לנשים.

מעוף בית שמש ומטה יהודה באמצעות משרד הכלכלה והתעשייה, יצא בתכנית חדשה של יוזמות עסק המותאמת במיוחד לנשים. התכנית יוצרת את הכלים, את הידע ואת הביטחון ליצור מציאות חדשה בהתאמה לערכים ולחיים ומספקת מגוון את הצרכים – ברגש, בתודעה ובכלכלה.

התכנית מאפשרת לנשים לפרוץ דרך בתחומים שנדמה כאילו הם חסומים בפניהם וזאת על ידי התבססות על צעדים קטנים ויצירת הצלחות קטנות. המשתתפות מתנסות ומפתחות תכנית פעולה מרעיון לעסק.

שיתופי פעולה עסקיים הם ערך חשוב בתכנית, הבנויה מ-14 מפגשים ו-15 שעות יעוץ במחיר ייחודי לתכנית, מה שמאפשר חממה לצמיחה מיטבית. בקורס ניתנים כלים עסקיים יישומיים למיפויי למידה ותכנון הרעיון העסקי על כל היבטיו. הידע שמועבר בכל מפגש מתייחס בצורה ישירה ועקיפה למבנה של תכנית עסקית. כך, שבסיום הקורס, עומדת לרשות המשתתפות סקיצה ראשונית של תכנית עסקית המותאמת לעסק שלהן.

 

פרי זה עסק רציני

 

שורי קופמן, נשואה ואם לשישה ילדים המתגוררת בבית שמש, עסקה במשך שנים כגננת בגן חובה. "כשפרשתי הוצאתי לאור 3 חוברות עבודה לילדות הגן שנמכרות בכל תחילת זמן הלימודים בהצלחה רבה. לאחרונה רציתי לחזור לעבודה, אך החלטתי לעסוק בתחום שאני מאד אוהבת - משלוחי מנות מעוצבים".

בט"ו בשבט האחרון החלה קופמן לעצב מגשים עמוסי פירות טריים חתוכים בצורה אמנותית. "התחלתי כתחביב. עם הזמן ידעתי שאני רוצה לעסוק במשלוחי מנות באופן עצמאי באופן שיפרנס אותי אך לא ידעתי כיצד. ואז ראיתי את המודעה של מעוף. הרמתי את הטלפון, קיבלתי פרטים על קורס יוזמים עסק, הבנתי שזה בדיוק מה שאני צריכה והחלטתי להירשם".

את השיעור הראשון בקורס קופמן מתארת כחוויה מעצימה. "הרגשתי שהקורס עונה בדיוק על הרצון שלי להקים עסק עצמאי. הגעתי למקום שבדיוק קולע למטרה שלי. במעוף מבינים את הצרכים שלי כעסק מתחיל, ומכינים אותי למה שאני צריכה להבין ולדעת כדי להקים עסק".

במהלך הקורס לקראת פורים, הגיעה לקופמן הצעה מאחותה שגרה בארה"ב. היא פרסמה את המוצרים ששורי מכינה ושלחה אותם למכרים וידידים בחו"ל והציעה שמי שרוצה משלוח מנות בשמו עבור משפחה וחברים בארץ יוכל לעשות זאת דרך שורי. "קיבלתי הזמנות מארה"ב ומשוויץ והכנתי עבורם משלוחים לקרובים וחברים בישראל. הביטחון והרצון לצאת לאור בגדול עם העסק הגיעו בזכות הקורס. אני ממליצה מכל הלב שכל מי שרוצה ומעוניין לפתוח עסק או שיש לו רעיון והוא רוצה שהוא יבשיל בצורה נכונה ומודרכת שירשום את עצמו לקורס יוזמים עסק של מעוף".

 

עסק ביתי

 

שרה פרזון מצור הדסה, אם לארבעה ילדים בחרה להקדיש את השנה האחרונה לבית ולמשפחה. "עזבתי את העבודה, החלטתי להתמקד בבית ולהוריד הילוך במירוץ החיים. החיים בבית עם הילדים לימדו אותי שעיקר הלמידה נעשית בבית: במשחק, בלמידה חדשה ובתרגול הנלמד בבית הספר. הבנתי שכעת יש לי יותר פניות נפשית לילדיי".

במהלך השנה אספה ויצרה פרזון פעילויות בהתאם ללוח השנה ובהתאם ללוח החיים. "הקמתי בלוג בשם "הלב בבית" כולל דף פייסבוק חדש. האתר בשלבי בנייה מתקדמים ואולי עד שתתפרסם הכתבה הוא כבר יהיה באוויר. חוץ מפעילויות מתאימות לשעות אחר הצהריים כבר מתכוננים לקיץ עם קייטנה דיגיטלית. שווה לעקוב".

"עבדתי במכללת אפרתה והרגשתי שמיציתי את העניין"מספרת שרה, "היו לי כמה פרויקטים בקנה, וכדי לקדם אותם נרשמתי לקורס של מעוף. הקורס אפשר לי לפרוץ את המחסומים הרבים שבניתי לעצמי עם השנים. נתן ביטחון ותמיכה”.

פרזון ממליצה לכל מי ששוקל אם להפוך לעצמאי להגיע לקורס. "מירב בן אור המנחה בקורס, מעוררת השראה. הרגשתי שהגעתי למקום שמקפיץ אותי קדימה. יש דגש עלינו כיזמיות וכיצד נפתח את עצמנו על מנת להגיע למה שנרצה. הדגש עליי, על רצונותיי ועל מחשבותיי מאפשר לי לפרוח".

"לקח לי שנים להתבשל עם עצמי, והחלטתי שאם לא מנסים, אולי גם לא נכשלים אבל בוודאי לא מצליחים”, ממשיכה שרה, “הקורס נתן את המסגרת וממפגש למפגש עוד אסימונים נופלים, חומות מתנפצות והאני העצמי שלי התחיל לפרוץ. אני ממליצה לכל מי שיושב על הגדר וחושב מה יהיה, כמה ולמה, לקחת את הקורס ולצאת מתחום הנוחות אל החלום הנכסף. גם אם נכשלים בדרך, לומדים מהכישלון איך להצליח יותר טוב בפעם הבאה".

גם לכם יש רעיון עסקי וחושבים כיצד להתפתח? מוזמנים להצטרף לנבחרת העסקים המובילה שלנו בקורסים שיפתחו במעוף בית שמש ומטה יהודה. לפרטים התקשרו 076-8845073 או שלחו הודעה ונחזור אליכם bsm@4.maof.co.il

 

אילוסטרציה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?