דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 28 באוקטובר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

משבר הצהרונים במטה יהודה: המועצה גיבשה פתרון חדש

גן ילדים (אילוסטרציה)

משבר הצהרונים ביישובי המועצה האזורית מטה יהודה זוכה לפתרון חדש: עשרות צהרונים שהחברות הזכייניות לא הצליחו להפעיל לפי תנאי החוזה - יופעלו לפי נוהל חדש שגובש במינהל החינוך של המועצה.

במכתב שהופץ היום להורי הילדים בצהרונים ועליו חתומים סגן ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך, שלומי מגנזי, ראש מינהל החינוך, ניב בר גיא, ומנהלת מחלקת הגיל הרך במועצה, רחלי גרינמן, נאמר כי שתי הזכייניות שזכו מבכרז להפעלת הצהרונים, אדיוסיסטמס וקיטו מרום, “לא עמדו במתווה המכרז ברוב הצהרונים שהתחייבו להפעיל. לפיכך, החליטה המועצה כי שתיהן ימשיכו לנהל אך ורק את המסגרות בהם עמדו בתנאי המכרז".

לפיכך הוחלט כי, חברת קיטו מרום תמשיך להפעיל 13 צהרונים מתוך ה-30 שקיבלה לאחריותה, וחברת אדיוסיסטמס תמשיך להפעיל 4 צהרונים מתוך ה-29 שקיבלה לאחריותה. כל שאר הצהרונים, 17 של קיטו מרום ו-25 של אדיוסיסטמס יופעלו במסגרת נוהל חדש.

מהמועצה נמסר כי שתי הזכייניות עודכנו בהחלטה והמועצה החלה בהליך להכנת נוהל הפעלת צהרונים חדש.

נכון להיום, פועלים ברחבי מטה יהודה 76 צהרונים, מהם 14 צהרונים מופעלים על ידי הוועדים המקומיים של היישובים, 3 צהרונים נוספים מנוהלים על ידי סייעות בשלושה ישובים, 13 צהרונים יופעלו על ידי קיטו מרום ו-4 צהרונים על ידי אדיוסיסטמס.


במטה יהודה הדגישו כי טובת הילדים נמצאת בראש מעייניה של הנהלת המועצה והיא עושה הכל על מנת להביא לפתרון הולם להורים ובעיקר לילדים בהקדם האפשרי, על מנת שהמסגרות יפתחו מיד לאחר חגי תשרי, תוך שמירה על הכללים שהוכתבו במסגרת חוק הצהרונים.
 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?