דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

משה ליאון: גן לאומי בעמק לבן

מורדות הדסה (תצפית מהר חרת). צילום: ד"ר אבישי טייכר, פיקיוויקי

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, הפתיע בסוף השבוע האחרון כאשר הודיע כי עיריית ירושלים תפעל להפוך את עמק לבן לגן לאומי ולא תאפשר בנייה ופיתוח במורדות הדסה!

בהודעת ליאון נאמר: "עיריית ירושלים תעמיד את ההגנה על הטבע ועל הסביבה בקדמת העשייה העירונית. אלה לא מילים ריקות מתוכן אלא אמירה מהותית שבמרכזה הכרזה על מדיניות שיש בה שמירה על ירושלים ועל ערכי הטבע שלה, הלכה למעשה! הודעתי היום במועצת העיר כי העירייה בראשותי, מקדמת הכרזה רשמית על עמק לבן ועל נחל רפאים בהמשכו: "גן לאומי".

ראש העיר הוסיף ואמר: “הודעתי לוועדה המחוזית והכרזתי במועצת העיר ואני מצהיר כאן בפניכם: אני לא אאפשר קידום תוכניות פיתוח ובינוי כלשהן במורדות הדסה. אנו נתיר אך ורק גידול טבעי של בית החולים לצרכיו המיידיים של בית החולים ולא שום פיתוח מעבר לכך. דברים אלה מייצגים אמונה עמוקה כי בירושלים כעיר גדולה, אשר גדלה ומתרחבת, למען תושביה ולמען הדורות הבאים, גם בשמירה ובהגנה על הטבע ועל הסביבה".

בחברה להגנת הטבע בירכו בתגובה על ההודעה אך ציינו כי על עיריית ירושלים לפעול לביטול תוכניות הבנייה הרסניות ברכס לבן: "ראש העירייה הודיע שאינו מעוניין לאפשר קידום שכונה במורדות הדסה, ועל כך אנו מברכים. יחד עם זאת, מדובר בחלק אחד, גם אם משמעותי, מתוך רצף תוכניות הבנייה בהרי ירושלים – רצף הרסני, שיש לבטל. אנו קוראים לראש העירייה, לא לאפשר את המשך קידום וביצוע תוכנית רכס לבן ותוכנית ההפרדה המפלסית, שהיא תנאי לתוכנית רכס לבן. רק קידום אזור שמור, או גן לאומי, בכל מרחב הרי ירושלים, יבטיח הגנה, שמירה ושגשוג, של שטח ערכי וחשוב זה".

ממטה יהודה הנאבקת בתוכניות הבנייה ברכס לבן לא התקבלה תגובה לידיעה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?